• 1
  • 2
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
vga
Няма снимки от преди, но беше доста зле. Отне ми един месец и доста под 1000 лв.

Гранитогрес сол и пипер, флекс лепило, на места - гипскартон. Малко итонг пред ваната и под мивката, където е водомера. На тавана е шпакловка от лепилото и боя.

Като цяло съм доволен от резултата, нищо че все още си стои без силикон.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
ferrari4456 - специалист
Каква е тая изцепка под мивката?
На сифона отдолу чашката е подпирала и си разкъртил плочките? :shock:
Да ти кажа не знаеш как се лепят плочките.Тоест как се започва откъде се реже и такива и моята първа баня не е цветенце, ама...
Всичко хубаво, ама остава това за сифона! :проба:
vga
Трите плочки около сифона (който си е старият, както и мивката, ваната, батериите, бойлера и вратата) не са залепени заради водомерите. Само pvc тръбата е сменена. Така оставих там, сега си мисля, че може да изработя някакъв П - образен капак.

Плочките ги започнах от височината на ваната защото това е по-виждащо се място откъм вратата. Там има симетрия в ъглите, а няма само при колоната с вентилатора, но не е очевидно заради подобния цвят на фугировката. А за да не е скучно има и разлики в нюансите на кафявите плочки между пода и стените и при вратата.
dundurma - специалист
похвала за старанието,но..................когато аз не разбирам от нещо викам майстори. :partyman: :partyman:
chapara - майстор
Нали на тебе ти е гот, остави ги-завистници :-D :supz:
angel_ov - специалист
С каква боя боядиса вратата и тръбите?
vga
Боята на вратата е "Протекта 3 в 1" за метал. Ефекта на бели точки е от бялата основа. Много гъста и миризлива, съхне бавно, но се получава добре - боядисах още две врати. Отдолу е намазана много добре и досега няма проблеми.

Чапара, не мога да си представя как завиждат на това, след като има лъскави бани за чудо и приказ, с които моето произведение не би могло да се сравнява.
Забележката за сифона на мивката си е оправдана и мястото ще бъде поправено.

Фугировката също не е скъпа и се оказа добра, по-късно я наръсих с колоидно сребро от аптеката и още няма чернилка и плесен.

Старанието ми можеше да е по-голямо - например циментова шпакловка на тавана за по-гладко или някаква мазилка. Не е късно и за това.

А снимките направих ден преди да пусна темата.


Благодаря ви за коментарите!
MitkoS - помощник
101% мое дело - от къртенето и проектирането, та до фугирането.
Остана вратата на душ кабината, ама мерака ме понапусна (временно надявам се)

Прикачен файл

03092013291.jpg

Прикачен файл

phone 234.jpg

Прикачен файл

phone 237.jpg

Прикачен файл

phone 235.jpg

Прикачен файл

phone 233.jpg
Последна промяна от MitkoS на чет апр 16, 2015 5:04 pm, променено общо 1 път.
MitkoS - помощник
Още

Прикачен файл

11092013306.jpg

Прикачен файл

11092013305.jpg

Прикачен файл

03092013294.jpg

Прикачен файл

03092013291.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Банята, която сам си ремонтирах 2012г" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: