• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
velsi - Почетен майстор
Понеже доста потребители изпитват затруднения при добавяне на снимки към своите мнения, реших в няколко нагледни стъпки да обясня, за да стане ясно на всички.


За прикрепяне на снимка към мнение се използва панела Add Attachment

Изображение

Натискаме бутона "Разлистване" и избираме файла от компютъра

Изображение

Снимката, която можем да качим трябва да отговаря на следните условия:
1. Да е с разширение JPG. Снимки с други разширения не се прикачат!
2. Размера в пиксели да бъде максимум 800 на 600 (ширина/височина). Обърнете внимание, че ако изображението е с размер например 600 на 800 (портретен формат) качването му няма да е възможно.
3. Файловата големина на изображението да бъде максимум 256К. По принцип изображения, които покриват изискването за размер 800 по 600 пиксела обикновено покриват и това условие.

След като сме избрали файла натискаме бутона "Open".
Ако всичко до тук е направено правилно, в прозорчето преди бутона "Разлистване" се появява името на избрания файл и пътя до него на нашия компютър.

Изображение

Сега натискаме бутона "Add attachment" и изчакваме страницата да се презареди. Ако нашата снимка отговаря на условията и е приета от форума, виждаме името на файла добавено към мнението.

Изображение

Можем да добавим коментар към самата снимка, но можем и да оставим полето празно.

Имайте предвид, че трябва да напишем и някакво мнение в полето за текст, където обичайно пишем мнение. В противен случай ще получим съобщение за грешка:

Изображение

Препоръчвам винаги, когато се прикачва снимка да се използва бутона "Преглед" преди окончателно да се изпрати мнението с бутона "Изпрати". Така, ако нещо не изглежда така, както сме очаквали можем да направим промени преди да е станало късно:

Изображение

В случай, че избраното изображение е твърде голямо ще получим съобщение за грешка:

Изображение

В този случай изображението трябва да се намали до нужния размер с подходяща за тази цел програма. Аз използвам прогамата IrfanWiev. Тя е лека, лесна за работа и безплатна. Може да се изтегли свободно от тука.

Изображение

Промяната на размера на изображение става елементарно:

Изображение

Изображение

Не забравяйте да запишете промените под ново име:

Изображение

Успех и не забравяйте да снимате и качвате вашите ремонти!
masteradmin - майстор
Браво трябваше отдавна да направя нещо подобно. :supz:
jel4o - специалист
Крайно време беше за толкова подробно и нагледно обяснение.
Сядам и почвам проби стъпка по стъпка.
jel4o - специалист
Велси,мнооооого ти благодаря!Благодарение на ясните ти обяснения ,си разбрах грешката.Проблемът ми бил в пикселите....Мразя когато нещо не мога да направя...Сега съм много доволен!!!!!!
toci1 - напреднал
Велси, писах ти на лична, че нещо не става с качването на снимки. :?
toci1 - напреднал
Разбрах как става. :)
Велси,благодаря за пояснението.Мъчих се и все случайно съм го правил.
rojko - специалист
само дето незнам как да намаля оригиналния размер на снимкато и пикселите
velsi - Почетен майстор
Изтегли си програмката, за която съм писал. Описал съм и как става намаляването, но явно си го пропуснал.
velsi написа:
В този случай изображението трябва да се намали до нужния размер с подходяща за тази цел програма. Аз използвам прогамата IrfanWiev. Тя е лека, лесна за работа и безплатна. Може да се изтегли свободно от тука.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Качване на снимки - нагледно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: