• 1
  • 2
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
Здравейте, майстори!
Предстои ми да облицовам цокъла на къщата и се спрях на гнайсът като вариант.
От няколко места, обаче чух, че е проблемен. От металните частици в него, се появява ръжда, пукат се плочите и падат като есенни листа.
Ако някой от вас е имал работа с гнайс, ще се радвам, ако сподели мнение. Наистина ли е толкова претенциозен този камък и дали да не се насоча към нещо друго?
infomar
И аз се интересувам, че ме очаква облицовка на 20 квадрата и мисля сам да я правя.
Svetoslavoff1 - майстор
Лепих преди бая години нисък цокъл на една външна барачка. Покривът и е с почти символична стреха, сиреч това дъжд, сняг, слънце... Ами седи си цокълчето и нищо му няма. Хич не съм го и подбирал де - гнайса, взех най-евтиния.
Само споделям, всеки си решава сам :)
TACHO - специалист
Има доста сполучлив лак на Оргахим за камък. Има и по-скъпи варианти разбира се. Запечатва добре камъка и не съм имал никакви проблеми.
zz_stefanov - майстор
Не съм слагал но съм ремонтирал. Това което забелязвам е че гнайса който е залепен отзад с една топка лепило, нареден е плътно и има кухини си пада, и то по няколко наведнъж. Там където е с неправилна форма, с широки фуги пълни с цимент си стои.
Та зависи как е залепен.
timo1 - специалист
Миналото лято си го лепих сам с топки,на терасите даже е и върху изолация,засега няма проблем...
Изображение
zz_stefanov - майстор
Този който съм поправял беше 5-6 годишен. По повърхността на отлепените парчета много трудно се забелязваше следата от лепилото. Някои съм ги обръщал по няколко пъти за да разбера кое им е било лицето.
Причините за отлепянето - някъде проникнала вода зад плочките и замръзване, а другаде поддаване на основата върху която са залепени.
timo1 написа:
Миналото лято си го лепих сам с топки,на терасите даже е и върху изолация,засега няма проблем...
Изображение
А останаха ли фуги, с какво ги запълни?
timo1 - специалист
kalin_kayo написа:

А останаха ли фуги, с какво ги запълни?
Има си фуги на места но са малки и не мисля да ги запълвам.
  • 1
  • 2

Тема "Външна облицовка на къща с гнайс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: