• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
yasoo - специалист
хихихи но трябва да е по мойто помещение :-D Най-крайното място на което можеш да стоиш прав е точно на 155см от дясната стена... като сложиш централно мивката срещу теб то тя идва на 135-140см от дясната стена... като сложим фурна и котлони остават 35-40см работен плот :wink:
rockwall - майстор
похвала за стрателния план на колегата

YASOO никой не може да тезадължи да направиш нещо, което е непрактично или не ти харесва, но можеш да помислиш още и да вземеш най-доброто от всички идеи

Различното в твоя план (доколкото схванах) е че печката ти ще е с 4 котлона - така ли е ???
yasoo - специалист
дааа точно така е... в момента събирам идеи :)
Нем, грешка :))) Котлоните са 2... така и съм ги нарисувал на чертежчето
FMaster - специалист
yasoo написа:
хихихи но трябва да е по мойто помещение :-D Най-крайното място на което можеш да стоиш прав е точно на 155см от дясната стена... като сложиш централно мивката срещу теб то тя идва на 135-140см от дясната стена... като сложим фурна и котлони остават 35-40см работен плот :wink:
Колега по твойте размери съм го правил проекта ... не си измислям височините, ако габаритните размери са ти верни по твойта скица значи моя проект е 100% точен!
yasoo - специалист
FMaster написа:
Колега по твойте размери съм го правил проекта ... не си измислям височините, ако габаритните размери са ти верни по твойта скица значи моя проект е 100% точен!
оххх и продължаваш да спориш... просто си признай, че си объркал размерите малко и толкоз :)
Ето давам ти нагледно пример с двата проекта. Виж къде е центрирана мивката при теб и къде при мен... можеш също да сравниш и по рафтчетата отгоре. Просто си я изместил с 25см. по в ляво :)))

Изображение
FMaster - специалист
Немога да те разбера ... ето ти кухнята с размери на шкафовете:

Прикачен файл

766767476_3.jpg Идеята на мивката е следната -седиш изправен от дясно на мивката, но печелиш работен плот, голям праз че не ти е центрирана пред теб ... нали ти казах това е оптимален варянт за пълно използване, максимум обем и работен плот. Ти си преценявай ... успех!
rockwall - майстор
това на FMMASTER-a ми харесва с микровълновата и фурната на едно
Kumay - майстор
Идеята на колегата FMaster е добра!
Все едно е гледал моята кухня! :-D Е до мивката, че нямам повече място!
Микровълновата е над фурната, без вратичка/пречи!/
Само дето при мен под фурната има пералня, под котлоните съдомиялна!
Та сетих се, че при теб не е предвидена съдомиялна!!! Няма ли да има сега? А след време...
yasoo - специалист
Спор няма, че идеята му е добра, но не и за мойто помещение.... Ако тавана ми беше с 20см. по висок определено щях да се спра на нещо подобно, но в случая съм на мнение, че това не е мойта кухня :))) Все си мисля, че не са съобразени няколко неща т.е.:
1. Както беше казано на няколко пъти работния плот който FMaster е задал от 40см. е недостатъчен (той е изместил мивката в ляво... така има плот, но пък трябва да се кривиш или навеждаш за да ползваш мивка... а това е най-често ползваното нещо в една кухня.... за мен е недопустимо да се превивам всеки път за да си измия ръцете)
2. Няма нито един шкаф в който могат да се сложат бутилки... къде ще си държа олиото, оцета.... долните чекмеджета ги е дал на 30см.... горния ред ще е на 29,5см..... т.е. бутилка не влиза :/
3. Хладилника е на най-ниското място (110см.) при всяко навеждане до него трябва да се измъквам и назад приведен (това мога да го понеса ама има ли смисъл... )

Към Kumay
На този етап съдомиялна няма да има... след време винаги ще може да се сложи или най в ляво или под микровълновата :)
yasoo - специалист
Малко със закъснение ама все не оставаше време тия дни да седна пред компа....
Еми те туй то... и кухнята миналата седмица беше приключена. Има няколко промени по разположението на шкафовете от първоначалните ми планове които публикувах тук.
Остава още малко за довършване.... част от гръбчето, рафтчета, лунички, няколко блумоушъна още.... но и това ще стане идните 2-3 дни :)
А за в близко (дано да е наистина близко) бъдеще трябва лека-полека да се оборудвам и с хладилник, котлони, фурна, абсорбатор... и т.н. и т.н. В момента нямам абсолютно нито един електроуред, но паричките ги занулихме... :D

И да обобщим със снимков материал.... преди и след...

Изображение

Изображение

Изображение
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Скромните аматьорски ремонтчета на yasoo" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: