• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Няма
Здравейте!
НАскоро затворихме част от терасата със итонг.
На незатвореното място (около 4м) искам да сложа простор.
Днес опитах със дюбели 6-ци обаче като майка ми сложи прането и простора падна.
Простора е много прост по един винкел за всяка стена и въжетата са вързани за двата винкела.
Та въпроса е как да го закрепя здраво за стената на итонга? :roll:
masteradmin - майстор
Ето как изглежда дюбела водят го за газобетон. Ще го познаеш по това че има нарези по себе си и се завива в газобетона.
Внимавай само да не ти падне стената :)

Прикачен файл

44300_c.jpg
44300_c.jpg (3.38 KиБ) Видяна 5902 пъти
EDI - майстор
Итонга е много капризен материал и за такива сглобки трябва да се използват крепежи поне два пъти по дебели и дълги от нормалното.Аз затова никога не ползвам итонг.Мастера е прав, но аз бих те посъветвал да използваш обикновени дюбели с по-голям диаметър, не по-малко от 10 мм и дължина най- малко 100 мм, като задължително преди да набиеш дюбела да шприцваш лепило или силикон, за уплътняване или залепване на дюбела.Така сглобката става много здрава.
Osiris - специалист
Аз монтирам профили за гипскартон с дюбел 8 ца за итонг не очаквам скоро да падне :wink:
като навеш дюбела за итонг може да го отбележиш с нещо и да шпакловаш с теракол за да стане по здраво като изсъхне си монтираш каквото решиш :wink:
ivo_vd - специалист
Здравейте,

Да възродя тази тема с едно питане. Имам същия казус като колегата, който е отворил темата. Искам да монтирам по дължината на терасата (около 3,1 м.) простор, като двете стени са от газобетон, мисля поне 20 см. дебелина.
Още не съм избрал каква форма да е планките, които ще са монтирани на стените, но предполагам ще са стандартните Г-образни. А какво ще кажете за халки ?
Тъй като темата е доста стара, някой има ли практически опит със закрепването в итонг и с какво ще е най-удачно според вас ?
fox_vt - майстор
Честно да ти кажа аз бих бил най спокоен ако се закрепи със шпилка и планка отзад на стената,като бойлерите.То хубаво специални дюбели за итонг ама като накачулят 3 губера напоени с вода да треперя постоянно кога ще падне стената :lol: Ако не е възможно цялостно пробиване остава или варианта със добели в итонга или със таванен простор като второто е в пъти по добро.
tarlyo - специалист
С такива дюбели сме монтирали автоматични врати със стъклопакет, на стена от итонг. Няма мърдане! Вярно, че при теб трябва да държат на опън, но ще сложиш поне 4бр. Струват стотинки (евтините).

Прикачен файл

Diubeli.jpg
Diubeli.jpg (54.6 KиБ) Видяна 3617 пъти
lecki - специалист
И преди да сложиш дюбелите ги намажи с Ц-200
дупките също.
MamaMy - майстор
Препоръчвам ти да се замислиш да подмениш планките с тръби на стойки. Така въжетата са хванати с халки и може да си прибереш към стената всички въжета и да извадиш само 1-2. Ще може да се минава и ползва терасата без да пречи прането и да се душиш и бесиш по въжетата.
ivo_vd - специалист
MamaMy написа:
Препоръчвам ти да се замислиш да подмениш планките с тръби на стойки. Така въжетата са хванати с халки и може да си прибереш към стената всички въжета и да извадиш само 1-2. Ще може да се минава и ползва терасата без да пречи прането и да се душиш и бесиш по въжетата.
Може ли да ми покажеш какво имаш предвид, защото нещо не си го представям ?
  • 1
  • 2

Тема "Простор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: