Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
alantion - специалист
Здравейте,
Отмина времето когато задължително във всяко семейство се събирало мазнина за да се приготви от нея сапун.
Сега изборът на пазара е голям има различни видове и не е скъп,но
аз имам доста свинска мас и ми се иска да я оползотворя.Сетих се че мога да си направя домашен сапун, но нямам рецепта. Рових се из нета,но не открих нищо.
Молбата ми е: Ако някой знае как се приготвя нека пише. Какви са пропорциите и технологията.
Благодаря.
Стефан - майстор
Питай админа - преди доста време търсеше рецепта. Но не знам до какъв етап стигна. Иначе, сапуна, направен по този начин, е САПУН. Моята майка преди много години е правила, ако се сетя, мога да я питам за рецептата. Знам само, че се ползва сода каустик.
shotik - майстор
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Надявам се рецептите да са полезни.
bjohnev - специалист
Гледай да не ти влязат в очите пръски от алкалните разтвори защото разяждат роговицата. Ако влезе, първо бършеш, после с разреден оцет плакнеш и накрая изобилно с вода.

Като разтваряш сода каустик (NaOH) във вода, водата да е студена (екзотермична реакция)

Ако насипваш содата каустик в празен съд, не дишай праха, който се вдига - може да ти спре дишането за малко даже (няма да те убие, де)

Любимото ми - варене на сапун :-) От последния път, когато експериментирах със мазнина от фритюрник жената ми е забранила и да помислям за домашен сапун.... :lol:

Успех
vpdyankov - помощник
Здравей,
Коя е книгата от която си копирал страниците?

Тема "ПРИГОТВЯНЕ НА ДОМАШЕН САПУН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: