Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ShadowBG - помощник
Направихме покрива но дъските бяха влажни (направо вода :) ) а и след като го направихме преди да сложим черната хартия валеше 2 дни. Та проблема е, че некой дъски се покриха с мухъл (мнооо). Тавана ще го правя с гипскартон и ще сложа вата, но се притеснявам този мухъл да не ...... :( .

1.) Да изчистя ли мухъла преди да сложа ватата?
2.) Да намажа ли дъските с нещо и какво?
1) Мухалът се получава там където има влага с подходяща температура и липса на вентилация. Ако сложиш гипскартона, той ще прикрие мухала, но евентуално не и миризмата му / в най- лошия случай в помещението ще мирише на мухъл и спорите ще се носят във въздуха - последното е предпоставка за заоблявания от типа на астмата при децата и различни алергии. Струва ми се, че при теб подобно нещо е малко пресилено, но да си кажа за вероятна опасност../ Ако беше при мен бих изчакал по-подходящ /горещ/ сезон за да мога да подсуша максимално мястото, да изчистя мухала с препарат/и тип SAVO и след това вече бих сложил гипскартона с ватата.
ShadowBG - помощник
Мерси за отговора.
Общо към 10 дъски се покриха с мухъл. Тавана ще го правя след месец 2 (не мога по късно). Аз съм от Морето и тук влага да искаш :). Преди да почна ще го изчистя и тогава ще сложа гипскартона.
Какви са тези препарати тип SAVO. Това името на препарата ли е?
masteradmin - майстор
Ами аз не съм ползвал Savo, защото никога не съм имал мухъл. Ама всички много го хвалят. Доколкото разбрах, пръска се с пулверизатор, евтин е и мирише кофти. Аз навремето си намазах летвите на окачения таван с безир за да ги импрегнирам и запечатам. Незнам сега какви препарати има. В банята врата ми е дървена нея пък я лакирах с яхтен лак преди 8г. и не е мръднала.
deer - специалист
аами и аз пръсках със саво , но последно не намерих и си купих най-евтиния препарат - български "антимухъл"''' - страхотен е , по-добър е от саво, изчаква се да изсъхне, и със суха четка се отстранява, ако има някакъв остатък.

Тема "Мухъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: