• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kr1100 - майстор
забр. да дам отчет.
Преди почти седмица вторник багера се справи без проблем с 1 сух орех стърчащ на 60-70 см над земята. Но с другия,който бях рязъл на 15-20 см преди 4-5г и разпробивал дънера с ф10 свредло - голямо премеждие. Много трудно го изкара въпреки ,че 2 корена през 2014г ги скъсаха при копане на мръсен канал. Единия около 20 см диаметър, др около 15 на около 135гр един от друг.Забиване на кофата, дърпане и ... почти нищо. Поне 15 мин копане и дърпане.
vlax - майстор
При мен може да влезе багер,но ще замине половината лозе на комшията от изваждането на корените.Дънера е на границата.По-лесно е да си платя на багер,но после трябва да садя лозе на комшията. :-D
:partyman:
naster - майстор
С малко багерче премахнахме орехов дънер, който повдигаше ограда с каменна основа, а два дебели корена просто ги прерязахме с бензинопила.
vlax - майстор
Изображение
Диаметър около 1 м.Писал съм по напред за него.Да дам отчет.По добре късно,отколкото никога.

Пролетта на 2020 го надупчих и напълних дупките с Калиев нитрат.По ред причини успях чак сега декември 2022 да го запаля.Много малко изгоря,почти нищо.Дали защото мина доста време от пълненето не знам.
:partyman:
Киррил - специалист
Аз имах по-малки дънери с диаметър около 30 см. пробих дупки с бургия Ф22 на дълбочина 20 см и ги запълних с карбамид. За три години дънерите и корените се разпаднаха и раздробих с мотиката.
fbr - майстор
Ако ги заровиш с пръст и премахваш появяващите се израстъци, за три години си изгниват без нищо друго.
kr1100 - майстор
пон яну 16, 2023 12:13 pmvlax написа:
Изображение
Диаметър около 1 м.Писал съм по напред за него.Да дам отчет.По добре късно,отколкото никога.

Пролетта на 2020 го надупчих и напълних дупките с Калиев нитрат.По ред причини успях чак сега декември 2022 да го запаля.Много малко изгоря,почти нищо.Дали защото мина доста време от пълненето не знам.
:partyman:
Това сухото , ако го режеш с верижна резачка писка искри като ,че режеш метал, изтъпява веригата скоропостижно. При разпробиване свредлата загряват.
vlax - майстор
пон яну 16, 2023 5:38 pmkr1100 написа:
Това сухото , ако го режеш с верижна резачка писка искри като ,че режеш метал, изтъпява веригата скоропостижно. При разпробиване свредлата загряват.
Това рязаното е с моторен трион,когато беше "мокро" и пак прясно заточена верига се скапваше за нула време,при положение,че дънера предварително съм го измил с водоструйката.Оказа се,че вътре в самия дънер и корени има малки песъчинки, които не се виждат и изтъпяват веригата,така казаха.Пробиването беше на "сухо",ама нямах друг избор. :-D
:partyman:
ESPACE - майстор
Бих пробил една дупка в центъра 40-50см дълбока и ще пускам вътре от ония яките пиратки. Сигурно нищо няма да стане, но ще е забавно. :)
А ако се намери нещо по яко ще реши проблема "из корен" :-D
vlax - майстор
пон апр 20, 2020 3:57 pmvlax написа:
При мен може да влезе багер,но ще замине половината лозе на комшията от изваждането на корените.Дънера е на границата.По-лесно е да си платя на багер,но после трябва да садя лозе на комшията. :-D
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Премахване на дънер. Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: