• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
yasoo - специалист
Здравейте,
въпроса ми е малко странен, но все пак се надявам някой да може да помогне.
Как мога най-лесно с подръчни материали да премахна дънер?
Става въпрос за дънер от изсъхнал орех (на снимката долу) с диаметър около 1м. С копане на ръка ще трябва да си играя 2 седмици сигурно а после няма изважданката :lol: Та се замислих няма ли някаква далаверка като например някакъв препарат, киселина... или нещо от сорта което да ускорява гниенето на дървото.
Ще съм благодарен на всякакви предложения от ваша страна. :)

Изображение
bullet - специалист
Ей, тва ако ти е в двора изобщо не го махай. Накови му няколко летви, лакирай ги и става страхотна пейка.
teoto - специалист
Окопай около него поне на 50 см и го отрежи, после заривай с пръст.
yasoo - специалист
bullet написа:
Ей, тва ако ти е в двора изобщо не го махай. Накови му няколко летви, лакирай ги и става страхотна пейка.
В двора е, но проблема е в това, че се намира точно на мястото за излаз на колата от гаража. Преди години докато беше по малък едвам едвам минаваше колата покрай бордюра, с годините дървото стана доста по голямо и в момента няма вкарване на колата. По тази причина ща-неща трябва да го махна :)
hameleon - специалист
Ако има възможност-изгаряне с мощна пропанова горелка,преди 3-4 години се оттървах от дънер на голяма липа по този начин.
USP - напреднал
Чувал съм, че има хора които изкупуват орех включително и корените. Те си ги вадят сами. Поразпитай, може да намериш такива. И даже давали добри пари.
detelin - специалист
пробии няколко дупки о сипи нафта не сам пробвал лично метода но. доста сам слушал че така става наи -ефектно опитаи нищо не ти коства
Чаро - Акълия
Неееее с нафта се изсушава здраво дърво.
Един, ускоряващ гниенето метод- дупчиш с бормашината и правиш дънера на решето.....да се пълни с вода....
Ефектен метод- разкопаваш около него, и с резачката- като доиде.
Зариваш.
tarlyo - специалист
Корените на ореха са доста пари.Правят приклади за износ и предполагам, че ще ти ги изкупят, ако ги извадиш.
mhd - помощник
Може да пробиеш няколко дупки в дънера, след което да го напоиш с бензин или друга горима течност и да го запалиш. Като трябва да гори и следтова да си тлее до пълно изгаряне.Поне така съм чул.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Премахване на дънер. Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: