• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lyubohar - майстор
То най-красивата шарка е точно в дънерите.
Но на ръка без големи машини не става ваденето.
kr1100 - майстор
пон яну 16, 2023 6:06 pmESPACE написа:
Бих пробил една дупка в центъра 40-50см дълбока
Много забавно ще е пробиването на 40-50 см дълбочина . :-D То някъде 10 см дълбочина е зор - средлото загрява. Пробвал съм с ф 8 ,10 после 12, и 14,18,22 с опашки на ф 10 мм . тия стругованите бяха с комусна опашка за колонна бормашина - соц. наследство от завода/.
Гплям зор , а и се товари яко и мощна дрелка.
Последна промяна от kr1100 на вт яну 17, 2023 7:27 pm, променено общо 1 път.
velas - специалист
Само много копаене, за да излязат корените във въздуха. После рязане/сечене. Абе много спорт... :)
vlax - майстор
вт яну 17, 2023 4:41 pmchapara написа:
https://www.rentex.bg/freza-za-daneri
Благодаря.Мислех,че е бързо,но погледнах това.



но и така ме устройва.Само не знам дали правилно ми виждат очите. Стара Загора ми е далеко.Утре ще питам по телефона.
:partyman:

Прикачен файл

ффффф.PNG
ффффф.PNG (79.1 KиБ) Видяна 1145 пъти
Последна промяна от vlax на вт яну 17, 2023 7:13 pm, променено общо 2 пъти.
vlax - майстор
вт яну 17, 2023 6:58 pmvelas написа:
Само много копаене, за да излязат корените във въздуха. После рязане/сечене. Абе много спорт... :)
На приказки е лесно :-D
:partyman:
kr1100 - майстор
вт яну 17, 2023 7:01 pmvlax написа:
вт яну 17, 2023 6:58 pmvelas написа:
Само много копаене, за да излязат корените във въздуха. После рязане/сечене. Абе много спорт... :)
На приказки е лесно :-D
:partyman:
Корените и то много дебели 20-30 см дебелина се разхождат на по 10-15 м в страни. Борил съм се с 2 ореха / на едния помогна копаенето за мръсен канал ,че скопосаха по 2 корени по 25-30 см диаметър. Ореха го помня още преди 1973 г като огромен. Е 2020 падна и пъна.
hidrazin - майстор
С тази играчка ще се претрепеш от бачкане и ще олекнеш с едни 500 кинта за уикенд.
Нищо по-малко от това (има и по-големи).
Играчката е за малки пънчета.



:partyman:
vlax - майстор
Да повдигна малко темата,че никой няма да я чете от първата страница.За това става въпрос.


пон яну 16, 2023 12:13 pmvlax написа:
Изображение
Диаметър около 1 м.Писал съм по напред за него.Да дам отчет.По добре късно,отколкото никога.

Пролетта на 2020 го надупчих и напълних дупките с Калиев нитрат.По ред причини успях чак сега декември 2022 да го запаля.Много малко изгоря,почти нищо.Дали защото мина доста време от пълненето не знам.
:partyman:



Малко подготовка.Смена на О пръстена на ускоряващата помпа.Правя го за втори път,първия път съм го описал подробно ТУК,но снимките не се виждат.Затова слагам пресни снимки.



Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И така,днес отворих кашона на машината за заточване на вериги,която купих преди месец.
Днес за първи път правих опити машинно да заточвам верига,по точно три стари вериги.
И мисля,че добре се справих.
Имам една чисто нова верига щил-ска и по нея напасвах градусите,отговарят на 30 гр.
И газ.И трите вериги за 0 време се изхабяват.
Да попитам,за сух дънер орех,изсъхнала дървесина като камък,ако променя градусите дали ще има ефект и ако да на колко градуса?
:partyman:
gnt69 - майстор
съб авг 26, 2023 5:31 pmvlax написа:
Да повдигна малко темата,че никой няма да я чете от първата страница.За това става въпрос.
Толкова ли ти трябва това място, аз бих го заринал с пръст и да го чакам да изгние.
Аз моите дървета ги режа на 30 сантиметра от терена, върху чукана можеш да сложиш саксия, можеш да посядваш отвреме на време, пък като изгние лесно се вади. :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Премахване на дънер. Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: