• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
yasoo - специалист
Благодаря на всички за идеите :) Дънера е отстранен из основи :-D
Сега ще ви разкажа как стана работата.

Ставам си аз сутринта рано призори (има-нема към 10:30ч.) взимам кирката, лопатата, брадвата и резачката и се почваммм.. Един час копане до припадък, доста поизкопах и пооголих 4 огромни корена с диаметър всеки поне 30см. Започна едно адско рязане с резачката, 2 прясно наточени вериги изтъпих и до каде стигнах?.... еми до под кривата круша :sad: Вече се бях отчаял от живота, че никога няма да мога да го извадя когато изведнъж............ оооо чудо :roll: Пристига един камион пред строежа в края на улицата и какво стоварва, багерчееее. Нали не съм си от най-притеснителните с 200 се изстрелях към тях да им правя оферта. Добри хорица еййй, вместо да си започне работа на обекта с багерчето, първата работа на човека, беше да кривне до нас и има-нема за 5мин. го изкара огрооомния пън и то с половината корени покрай него. Зейна дупка над 1,5м дълбока. :-D

Та ето така се вади дънер :wink:
Justy - майстор
Подземен паркинг :shock: Ще черпиш :lol:
damian_7 - специалист
Чувал съм, че корените на ореха били от най - здравата дървесина в България, и се търсели много. Ако още не си се отървал от тях можеш да поразпиташ. Може пък и пари да ти донесе ореха. Пък и както казваш около 30 см., това си сериозна работа за корен.
yasoo - специалист
damian_7 написа:
Чувал съм, че корените на ореха били от най - здравата дървесина в България, и се търсели много. Ако още не си се отървал от тях можеш да поразпиташ. Може пък и пари да ти донесе ореха. Пък и както казваш около 30 см., това си сериозна работа за корен.
Прав си, че е доста скъп :) В моя случай от него нищо не ставаше, бяха бая поизгнили и изядени корените със все дънера (както и се вижда на снимката по горе). Дънера с корените го отнесе човека с багера за да го изхвърлят с техния контейнер :)
gechevp - специалист
Темата е стара, но нека споделя с колегите които тепърва ще се сблъскат с този проблем, аз го направих така:

http://www.gechev.com/%D0%B1%D0%B5%D0%B ... 0%BE%D0%BF
torbalan - Дървен философ
че на височина 1 педя от земята мога да си го отрежа с каквото искам...
изобщо няма смисъл от героизми с химия и огън :)
gechevp - специалист
torbalan написа:
че на височина 1 педя от земята мога да си го отрежа с каквото искам...
изобщо няма смисъл от героизми с химия и огън :)
Разбира се, че може да го отрежете с каквото искате, поста не Ви задължава с нищо, а показва друг метод за достигане на еднакъв резултат. Всеки може да се бъхти както си пожелае. :lol:
kuger - майстор
Ами режеш го, той покарва, ти пак го режеш , и т.н..
blue_g - специалист
привет на всички,
малко стара тема....но, може ли да попитам нещо...
Имам следният казус, съседа има млад орех, около 40см в диаметър. Ореха е малко див и е избил точно на оградата...на границата на имота. Дори расте малко на криво. Миналата седмица укрепвах оградата. Съседа идва в имота си 1-2 пъти в годината. Тази година не е идвал за да повдигна въпроса и кой знае кога ще дойде отново. В имато си има само 1 фургон, колкото за едно преспиване.
Знам че е грехота да се реже и махат орехи, дори незаконно донякъде...но какво да правя...С това темпо...всяка година ще правя оградата. :|
Благодаря предварително за мнението
hidrazin - майстор
blue_g написа:
...но какво да правя...
Има си законови основи за това. Скоро някъде из форума бяхме писали по подобни въпроси.
В най-общия случай - отиваш при кмета. Пуска се едно заявление, мисля в "Центъра за информация и обслужване на гражданите".
После си идва комисия и преценява ... И така нататък. Пък и този комшия си има адрес, адресна регистрация ... не е извънземен.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Премахване на дънер. Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: