Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
R2D2 - помощник
Пералнята е на 4 1/2г. и от няколко дни се промени звукът при центрофугиране. Според ман са лагерите на барабана. Ходих до един сервиз и дадох заявка за домашно посещение. На другия дан ми се обадиха и казаха, че точно на този модел лагерите не подлежът на подмяна. Подменя се комплект барабан-казан-стойка(или нещо такова) - 300лв+труд. Въпросът ми е дали ми казаха истината от сервиза или ме качват на върбата? Благодаря предварително.
Takezo Sensey - модератор
R2D2 написа:
На другия дан ми се обадиха и казаха, че точно на този модел лагерите не подлежът на подмяна. Подменя се комплект барабан-казан-стойка(или нещо такова) - 300лв+труд. Въпросът ми е дали ми казаха истината от сервиза или ме качват на върбата? Благодаря предварително.
Това 'ич не го вЕрвам.Ако е така наистина това ще е първия модел за които чувам, че не подлежи на ремонт. Опитай да разглобиш сам и качи някоя снимка.Свали задния капак и всичко ще се изясни.Напиши още от къде си и кой точно е модела на машината.

ps.:Tова WI 82 модела ли е ? :?
Spokoiniq - майстор
Абе аз знам за такива неремонтопригодни Занусита, и то от шеф в техномаркет, няма да се учудя.
R2D2 - помощник
марка:INDESIT
модел:WI 82
Плевен
Капака ще го сваля вечерта.
rulom - модератор
Казана е от карборан на тези перални.Значи трябва да я разглобиш тотално, т.е. да извадиш казана и барабана от пералнята.Разкачва се всичко и се вади нагоре, освен ако корпуса не е от две части.Казана е от две части които са събрани по някакъв начин, по-често със скоби, около 30 бр.изваждаш ги и разполовяваш казана, отделяш и барабана и остава подменянето на лагери и семеринг.Понеже е много трудоемко си купи оригинални лагери(маркови), също и семеринг, за да може да ти кара по-дълго.
Всички уплътнения и връзки след това ги почисти хубаво от варовиковите наслагвания и ако има вероятност за течове намажи със силикон.
Нещо такова трябва да е:
Изображение
Успех!
R2D2 - помощник
Благодаря за описанието. Ще я захвана от понеделник и каквото стане. Ако възникнат проблеми ще пиша.
Spokoiniq - майстор
И ако може да снимаш като го разфостиш, такова чудо разцепено не съм виждал, ще е интересно.Иначе лагери ще се намерят ако стигнеш дотам да го извадиш.
karamundi - специалист
за лагери се обръщаите към takezo той е спец в областа а тия от сервиза са те метнали затова давай смело сам
R2D2 - помощник
Барабанът наистина не подлежи на разглобяване. Няма винтови съединения, като на снимката от "rulom". Най-вероятно е залепен. Дайте ми линк за някаде, където е описано как се публикуват снимки, че нещо немога да се оправя!
shotik - майстор
R2D2 написа:
Барабанът наистина не подлежи на разглобяване. Няма винтови съединения, като на снимката от "rulom". Най-вероятно е залепен. Дайте ми линк за някаде, където е описано как се публикуват снимки, че нещо немога да се оправя!

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=9111

Разгледай тази моя тема и отвори да видиш снимките в линка.Към края има разглобен външния барабан и металните части които го съединяват.

Тема "INDESIT WI 82-подмяна лагери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: