Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Takezo Sensey - модератор
n_a написа:
Значи могат да се свалят.
Намери ли информация за лагерите?
Не би трябвало да не може. :?

Ако се махне алуминиевата шайба и барабана се изтегли напред ( само да няма в предния край на казана "чембер" които да пречи на казана да излезе) би следвало да има достъп до лагерите . :idea:

Не зная кой номер са лагерите но обикновенно са 2 съчмени за никакви пари 4-10 лв. бройката.Някой модели перални имат едни гаднички семерини които уплътняват освен по вътрешния и външния диаметър и челно .Но се намират по специализираните сервизи, има ги.
R2D2 - помощник
Takezo Sensey написа:
Този винт, гайка ако се отвие и се изтегли със скоба шайбата за ремъка дали няма да излезе барабана напред.
Не. Диаметъра на барабана е по-голям от отвора в предната част на казана.
Takezo Sensey - модератор
R2D2 написа:
Takezo Sensey написа:
Този винт, гайка ако се отвие и се изтегли със скоба шайбата за ремъка дали няма да излезе барабана напред.
Не. Диаметъра на барабана е по-голям от отвора в предната част на казана.
Аз и друго НЕ очаквах .
Лошо, я по добре вместо ремонт за 300 кинта добави още някое левче и си вземи нова . :idea:
Takezo Sensey - модератор
Знаех си аз, че ще докопам инфо ! :cool:

Този вид перални се РЕМОНТИРА ...

За София тук : мобилен 888/348 686 :-D





.
Justy - майстор
Мдааам - трябва да засилим групата "Направи сам" в Плевен.
С отвиване на месинговата втулка се освобождава ремъчното колело. С макетен нож се излязва силикона по повърхнинета на съединение. Изключват се кабелите, като се записват. Изважда се пластмасовия корпус - и се вижда грубата действителност. Ако успееш да изпълниш тези операции - пиши - ще продължа с инструкциите :)
R2D2 - помощник
Имах проблеми с компютъра-хардуерни, софтуерни(въобще всичко е тръгнало на...) та за това не съм влизал скоро тук. Описаното от Justy е общо взето лесно за изпълнение. Притеснява ме самото рязяне и последващото лепене. Утре ще отворя пак пералнята и ще премеря колко мм е фланеца, позволява ли пробиване на отвори и дали това може да стане с нормално свредло или трябва да търся удължено такова. Рязането, според написаното във "Форум битова техника", се прави със зеге. Интересно ми е как се започва и като знам колко право реже моето(Einhell), а може причината да е в мен, крайният резултат е доста съмнителен. Освен това разстоянието от върха на фланеца до барабана трябва да е по-голямо от 60 мм иначе зегето е безполезно. Къде точно се реже? Тъи като задния фланец е доста по-тънак от предния, ако режеш между тях и кривнеш малко - става безсмислено да продължиш. Въобще, интересуват ме всички подробности и тънкости, иначе едва ли ще се захвана.
Justy - майстор
Какво зеге, какви 5 лева бре човек. Сам си обозначил повърхнината на съединаване. И те със силикон са го направили. Режеш внимателно до анзеца - да не срежеш пластмасата. Силикона е проникнал и в другата повърхнина. Там отделяш с последователно постъпателно притискане с въртене на барабана.
R2D2 - помощник
Прилагам снимки на мястото, където се съединяват двете части на казане. Не се вежда нищо друго освен пластмасата от която е изнаботен казана.

Прикачен файл

INDESIT WI 82-8.JPG
INDESIT WI 82-8.JPG (23.64 KиБ) Видяна 5804 пъти

Прикачен файл

INDESIT WI 82-7.JPG
INDESIT WI 82-7.JPG (36.33 KиБ) Видяна 5804 пъти
Justy - майстор
С лилавата стрелка си показал равнината на съединяване на снимки INDESIT WI 82-4a.JPG и INDESIT WI 82-3.JPG. Явно няма да се справиш сам. Пробва ли да пуснеш центрофугиране без пране? При дебалансиране на прането се получават страховити ефекти - без да имаш всъщност дефект. А онези гяволи в сервиза - само това чакат.

Тема "INDESIT WI 82-подмяна лагери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: