Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Стефан - майстор
Илиян Илиев™ написа:
Без хоросан ги сметнах, защото обикновено като поръчваме тухли ги смятаме без хоросан. С еденични не сме зидали, но погледнах че в скобите си написал без хоросан и за това така ги сметнах. Иначе, ако се сметне по около 1 см хоросан си излизат към 50.
Аз знам, че за стена от цели/две ширини/ единични тухли са нужни 104 тухли, а за стена с една ширина - 52 броя.
timo1 - специалист
Стефан написа:

Аз знам, че за стена от цели/две ширини/ единични тухли са нужни 104 тухли
101 бр...ама то същото
parvev - специалист
Стефан написа:
Илиян Илиев™ написа:
Без хоросан ги сметнах, защото обикновено като поръчваме тухли ги смятаме без хоросан. С еденични не сме зидали, но погледнах че в скобите си написал без хоросан и за това така ги сметнах. Иначе, ако се сметне по около 1 см хоросан си излизат към 50.
Аз знам, че за стена от цели/две ширини/ единични тухли са нужни 104 тухли, а за стена с една ширина - 52 броя.
стефко стената има ннякаква широчина нали? Колегите са ги сметнали правилно а,ти зидал ли си стена парченца(Аз знам, че за стена от цели)
parvev - специалист
timo1 написа:
Стефан написа:

Аз знам, че за стена от цели/две ширини/ единични тухли са нужни 104 тухли
101 бр...ама то същото
широчината (дебелината ) на стената е 24 см.
Стефан - майстор
parvev написа:
широчината (дебелината ) на стената е 24 см.
Колега, стандартните размери на тухли единички са 25х12х6,5 см. За зидането, съм зидал. Ама ми е интересно как при дължина на тухлата 25 см ще направиш дебелина на стената 24 см? :lol: Голяма играчка ще е от твоя страна всяка тухла да я подрязваш по дължината с 1 см :lol: А когато сложиш две тухли/ и хоросан между тях/ една до друга надлъжно на зида, ще трябва да ги подрязваш и двете с по 0,5 см.

Май се изказваш неподготвен. :?
parvev - специалист
сбърках копчето на клавиатурата
Стефан - майстор
parvev написа:
сбърках копчето на клавиатурата
Не е проблема в копчето. А в оператора на копчето :lol: Колко струва доблестното представяне?
Kolegi ba6 maistori..otsega da vi kaja,4e nqmam kirilica.Ta taka molqvi kajete sega,4e 6te stroq kozarnik s tezi starite tuhli edini4ki ako gi redq po duljina(demek polzvam tqsnata strana)...mai mu kazvahte "edini4en zid"dali 6te stane?Vsmisul vuzmojno nai-ikonomo4niq na4in za vdigane na steni s edini4ka.I taka li da smqtam ,4e na m2 vlizat 50-55 edini4ki?Smetkata dali e vqrna,4e za 300m2 zastroena plo6t 6te vlqzat po tozi na4in kum 14400 tuhli edini4ki?Natovarih vi s vuprosi,no 6te sum zaduljen ako se izkaje nqkoi ba6 maistor.Az sum po vun6nata izolaciq.Blagodarq.
valentin112 - специалист
_________________
Изображение

:lцl:

Тема "Тухли на кв. м." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: