• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,
имам нужда от помоща ви.
Става въпрос за направата на две съблекални за едно соларно студио. Ще ви кача дизаин и схема. Въпросът ми е знаете ли някои майстор или фирма, която да може да ми ги направи или дали има някакви профили, алуминиеви или други, които да ми свършат работа. Иначе стените са от един PVC материал, които е много удобен за обработка. Проблемът идва от профилите за конструкцията и от този декоративен лист с балончетата, които е захванат за стените на саблекалните, тъй като по проект е даден, че е от алуминиева ламарина, а аз си нямам на идея нито от къде да я взема , нито кой или къде може да я разпробие така.
Споделете всякакви идеи, колкото и абсурдни да ви се струват на моменти. всичко ще ми е от помощ.
Кажете нещо и за други материали, които мога да използвам, ако се сещате.
Предварително благодаря.

Прикачен файл

sablekalni111.JPG
sablekalni111.JPG (69.06 KиБ) Видяна 4725 пъти

Прикачен файл

sablekalni111_shema.JPG
Стената зад съблекалните не е масивна, а е стъклена.
sablekalni111_shema.JPG (43 KиБ) Видяна 4725 пъти
Тани - модератор
Няма ли да ти е по-лесно вместо алуминиева ламарина да сложиш самосалепящо фолио ? Има дори такъв"алуминиев" цвят! А и във всяко рекламно студио ще ти изрежат в него каквито искаш надписи и фигури!

А иначе за ламарината трябва да търсиш лазер!
8180 - майстор
penks,
Тия съблекални изградени ли са или за тях търсиш профили.
Я уточни декорацията (ламарината) ли те мъчи.
Има решения и за двете - кажи по-точно какво ти трябва.
За фолиото, дето казва Тани - става и е по-евтино, но ще изчезне релефа.
Тани - модератор
И не само релефа! Има и разтояние под ламарината и стои много по-добре! Дори може да се сложи осветление отдолу! Просто дадох идея за по-лесно и евтино ! А какъв е материала под ламарината?
velsi - Почетен майстор
Добре де, това е проектирано от някого. Не е ли редно проектанта да посочи материалите за изработка или няма такава практика? То и аз мога така да си измислям примерно, пък който ще го реализира да му мисли. Не ме притеснява толкова декорацията от ламарината колкото самите кабинки и извитите им врати. Не си мислете, че е толкова лесно за изпълнение. Не са много фирмите, които биха се хванали да реализират подобен проект.
Тани - модератор
Не става ли с алуминиеви царги и колони за стелажи? Ако плоскостите са 5 мм или по-тънки за да влязат в жлеба.
velsi - Почетен майстор
Тц. Няма начин да стане така.
Тани - модератор
Ако може да се огъне с даден радиус , защо да не стане?
velsi - Почетен майстор
Може да се огъне, но това не е система за врати. Няма как да сложиш нито панти, нито брава, нито гумени уплътнения пасват.... Абе куца работа.
Тани - модератор
Че това е съблекалня! Какви уплътнения! и каква брава - едно резе е достатъчно! Виж, че няма брава на снимката! А съм виждал и такива вратъчки , мога да видя какви панти са им сложили. Но като ида в някой поголям магазин поне два три вида ще станат .Единствения проблем ще може да е дебелината на листовете! Иначе аз съм правил преградна стена по тоси начин с фазер в жлеба и става бързо , лесно и изглежда добре!
  • 1
  • 2

Тема "Съблекални за соларно студио" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: