Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Шкаф
Здравейте
Вчера отворих шкафа и хоп-отгоре падна някакъв боклук и шкафа леко увисна отгоре.Въпроса е как да го оправя?
Сещам се за 3 начина
1.Дупча задната стена на шкафа и самата стена след това слагам един дюбел за бетон и със шайба и винт го завинтвам за стената :roll:
2.Да направя една планка прегъната на 90 градуса и пак едната страна я ловя за едната страна на шкафа а другата за стената със дюбел.
:roll: 3.Чувал съм че се зазиждат в стената дървени трупчета и след това се завинтва шкафа към тях обаче май няма да стане така понеже трябва да свалям целия шкаф и да къртя за да го напавя така :roll:
Ако имате някакви други идеи казвайте... или кое е най-добро от тези 3 варианта
vlado0549 - специалист
Не го прави с трупчета,разсъхват се и излизат!Ако е бетон се прави със обикновенни дюбел-пирон.Изрязва се ъглови планки и се надупчват на 3 места и се поставя в двата ъгъла.Взимат се такива дюбел-перони каквито са дупките(Обикновенно ф6 е достатъчно) и направо през планките се зачукват.Става изключително здраво!!
Ако е тухла е малко по сложно.Трябва да се свалят шкафовете и да се поставят специални дюбели за тухла и пак по гореописания начин(само че тогава винта не се зачуква а се завива).Пак си става много здраво.
Самите дюбели са изключително евтини за да се рискува с трупчета!!

http://www.emiro-bg.com/rub.php?R=10&SR=14[/url]
Последна промяна от vlado0549 на нед яну 22, 2006 8:57 am, променено общо 1 път.
TACHO - специалист
И на мен ми е интересно да разбера, как ще закачам големи кухнески шкафове за тухлена стена? Какъв е най-сигурния начин? :wink:
TACHO - специалист
Хе, изпревари ме с отговора за малко! :lol:
masteradmin - майстор
Ами повечето шкафчета си ги правя сам и на четрите ъгъла слагам метални триъгълни планки. Оня ден слагах купешки и установих, че тия мръсници са си спестили долните планки (купих 2 и ги монтирах). Планките са задължителни, защото ако мислите че гърба ще удържи нещо (той е захванат с стъкларски пирончета) много се лъжете. Та значи планките задължително с винчета (пиронити са в краен случай). След това внимателно разгледайте стената. Някой път е много тънка и гледа към банята (има опасност да счупите плочките). След това вижте от какво е направена. Дюбела задължително се определя по основата.
за бетон - анкерни (метални) дюбели
за газобетон или самопробивни или пеперуда
за тухла също може пеперуда, а има и специални за дърво.
Като отидете в магазина не купувайте най евтините пластмасови дюбели от 10ст. В крайна сметка купувате 4 дюбела, а не 40. :lol:

Прикачен файл

anker.jpg
анкерни дюбели
anker.jpg (31.87 KиБ) Видяна 3858 пъти

Прикачен файл

gazob.jpg
дюбели за тухли и газобетон
gazob.jpg (20.54 KиБ) Видяна 3858 пъти

Тема "Как се ловят за стената шкафове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: