Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
сестричката - помощник
При откриване на депозит или спестовен влог по-важният въпрос
е-при нарушаване и теглене какви такси и комисионни има.
Винаги може да се случи нещо и да трябва да се наруши.
Формулата за изч. на лихвата е:
сумата умножена по процента делено на 360 умножено по
дните за които е направен депозита.
1000*4%/360*30=3.33лв месечно
До 100000 лв сагарантираните суми ако няма преференциален
процент и ако на банката бъде отнет лиценза срока за изплащане на
сумите е намален на 15 или 20 дни/не съм много сигурна за този срок/
dito - специалист
Промоционалните депозити са гарантирани. Не са гарантирани тези, които са с индивидуално договорена лихва с конкретния клиент.
Във връзка с депозититe, по препоръка на моя позната съм се насочил към Първа Инвестиционна Банка. Като цяло условията и лихвиге били добри, но си мисля, че и където да отиде човек няма да има кой знае каква разлика. Въпросът е обаече подходът на банката към клиента. За ПИБ ми казаха, че банката често има различни промоционални инициативи за своите клиенти. Ето например сега дори очаквали своя едномилионен клиент до края на месеца, на който ще подарят 50 гр. кюлче от чисто злато. Дано имам малко повече късмет и взема златото :-)
BAlexandrov - специалист
Аз за заем търсих напоследък и при ПИБ са едни от най-лошите условия - просто не искат да дават заеми. Аз сериозно бих се замислил да им дам парите си...
ebahti - майстор
най сигурната банка :wink:

Прикачен файл

burkanbank.2678.jpg
burkanbank.2678.jpg (95.39 KиБ) Видяна 5224 пъти
koba - специалист
BAlexandrov написа:
Аз за заем търсих напоследък и при ПИБ са едни от най-лошите условия - просто не искат да дават заеми. Аз сериозно бих се замислил да им дам парите си...
От няколко години имам депозит в ПИБ - изключително коректни са и условията за депозит в евра са най добрите.
Единственото нещо което правя е няколко дни преди падеж да мина през банката и да ги уведомя какво смятам да правя с парите
ArturDent - Почти Безобиден
Глейте, сеаа,
Гарантирани са депозитите но не и лихвите по тях.
т.е. ако имаш 50000 лв и очакваш лихва за тях 10% годишно. След три години очакваш да имаш 50 000 + 16 550 капитализирана лихва = 66 550 лв. Но ако банката фалира ще си получиш (след ...... n месеца, години) 50 000 лв.

П.П. Лихвата по депозитите ВИНАГИ изостава от инфлацията - т.е. имаш ли депозит винаги губиш, въпроса е колкото може по-малко. Обратното лихвата по кредитите винаги изпреварва с малко от инфлацията. т.е. Ти плащаш малко повече отколкото е инфлацията.
И в двата случая банката се храни от разликата. Звучи като теория на конспирацията, но това е основно икиономическо правило.
Банка, която предлага големи лихви по депозитите, има проблем с ликвидността, което в дългосрочен план значи ф....т.
sasooooooooo - "специалист"
spinaker написа:
Във връзка с депозититe, по препоръка на моя позната съм се насочил към Първа Инвестиционна Банка. Като цяло условията и лихвиге били добри, но си мисля, че и където да отиде човек няма да има кой знае каква разлика. Въпросът е обаече подходът на банката към клиента. За ПИБ ми казаха, че банката често има различни промоционални инициативи за своите клиенти. Ето например сега дори очаквали своя едномилионен клиент до края на месеца, на който ще подарят 50 гр. кюлче от чисто злато. Дано имам малко повече късмет и взема златото :-)
Колега, в кой клон работиш? :?
ebahti - майстор
ArturDent написа:
Глейте, сеаа,
Гарантирани са депозитите но не и лихвите по тях.
т.е. ако имаш 50000 лв и очакваш лихва за тях 10% годишно. След три години очакваш да имаш 50 000 + 16 550 капитализирана лихва = 66 550 лв. Но ако банката фалира ще си получиш (след ...... n месеца, години) 50 000 лв.

П.П. Лихвата по депозитите ВИНАГИ изостава от инфлацията - т.е. имаш ли депозит винаги губиш, въпроса е колкото може по-малко. Обратното лихвата по кредитите винаги изпреварва с малко от инфлацията. т.е. Ти плащаш малко повече отколкото е инфлацията.
И в двата случая банката се храни от разликата. Звучи като теория на конспирацията, но това е основно икиономическо правило.
Банка, която предлага големи лихви по депозитите, има проблем с ликвидността, което в дългосрочен план значи ф....т.
я даи пример с банка която дава 10% лихва
ArturDent - Почти Безобиден
ebahti написа:
я даи пример с банка която дава 10% лихва
Айде сега не се заяждай, сещаш се, че дадох пример с 10%, че по-лесно да го сметна.
Идеята е че гаранцинния фонд покрива само депозита, без лихвата.

Тема "Изгоден депозит ... мнения и препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: