• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-)))) Eee...... Със радост да си я ползвате
Шевните машини, които имат едни малки дупчици по металния корпус... са си за смазване :-)
Вашата прескача ли бодове :-)))))
Глей какви екстри си имате http://www.husqvarnaviking.com/en-US/Ma ... %C2%AE-400 Регистрирай своята машина :-)))))
torbalan - Дървен философ
Нали казах, че не шия ;)

Иначе Хускварната не прескача, но е любителска машина... Много бодове има, най различни, дори може да си програмираш собствен бод...

Текстимата шиеше само прав тегел, но профи машина, макар и стара - страхотно работеше... Тя си имаше дупчици за смазване ;)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В момента имам 8 машини, верно, всичките са стари. Шия само на една, само прав тигел. Ха-ха-ха...
Три от машините ми имат по над 20 вида тигели, ползвала съм зиг-зазите 3 вида..... имам и оверлог.... реално онези красоти са за .... май. Ох какви бродировачки гледааааах и пипаааах...ама човек трябва само това да прави, нали. Ако пак ще се занимавам с шев, ще си взема профи пава машина. Нищо не може да се сравни с производителността на добра профи права машина
torbalan - Дървен философ
n_a написа:
... Нищо не може да се сравни с производителността на добра профи права машина
Точно това имах предвид. Макар хускварната да е супер готина играчка, остава си играчка :)
Но прекалено рядко и прекалено малко шие жената, че да купувам профи машина и оверлог (а то ако си само с права машина, требва си и оверлог)...
После идват илиците...

За мен хускварната е разумен компромис :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
torbalan написа:
...
После идват илиците...
....
Е, първата ми е 45 годишен 18 операционен Nauman. всяка машина със зиг-заг и смъкване на транспорта прави илици. Юнионът ми е по-стар и от мен, 1 зиг-заг и прав... прави илици



https://www.youtube.com/watch?v=NJiC6cA3dUA
Nina Simone - Here Comes The Sun
torbalan - Дървен философ
Има ли втори вид тегел - любителска е.

Текстимата беше само с прав тегел. Нищо друго :)
Помощ! Шевната машина набира конци около грайфера, какъв може да е проблема? :cry:
torbalan - Дървен философ
Х. М. С. написа:
Помощ! Шевната машина набира конци около грайфера, какъв може да е проблема? :cry:
Да хвърляме боб ли? :)
Или стъклена топка за гадаене да вадим...

Щом знаеш какво е грайфер - огледай какво се случва около него. Ако набира горния конец - виж да не е суперхлабав.

Ако не се правиш сам(а) - потърси майстор...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Х. М. С. написа:
Помощ! Шевната машина набира конци около грайфера, какъв може да е проблема? :cry:

Горен и долен конец да не са еднакви. Да има боклучета събрани отдолу. Иглата да е накриво или изтъпена, да е много отпуснат горния конец, калерчето да е неправилно вдянато....
Извадетекалерчето, почистете, смажете сменете игла и много внимателно вденете конците и на ръка завъртете... ще се чуе или види нещо
Каква е машината?
  • 1
  • 2

Тема "шевна машина юнион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: