Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
шоп - майстор
Недей сравнява цигански гета и бараки с тази сграда за масово пребиваване на хора. Хотелите имат етажни табла за първоначално пожарогасене, наличие на ПХ пред или около хотела, имат и задължително пожароизвестителна инсталация, димни клапи на стълбишната клетка и още куп неща които дори не се забелязват от почиващите. Напоследък гледам как много от тях ги карат да правят външно метално стълбище. Блоковете нямат втори изход, но там сградата е от стоманобетон и е друга категория на пожароустойчивост.
В Нови Хан доколкото си спомням най-близкият ПХ е на бензиностанцията:-(

Не говоря по принцип, запознат съм с нещата, ходил съм там, знам какво е разтоянието до Елин Пелин откъдето евентуално ще дойде пожарната, знам там с каква техника разполагат и за колко време ще пристигнат.

Все си мисля, че законите са за всички и трябва да се спазват.
8180 - майстор
шоп написа:
Не говоря по принцип, запознат съм с нещата, ходил съм там, знам какво е разтоянието до Елин Пелин откъдето евентуално ще дойде пожарната, знам там с каква техника разполагат и за колко време ще пристигнат.

Все си мисля, че законите са за всички и трябва да се спазват.
С последното няма как да не се съглася, НО.

Не вярвам, че ако се ручне и децата се разпилеят безпризорни ще бъдат в по-голяма безопасност. Това май ти се губи.

Според мен, в случая, точно тези, които намират кусурите, биха могли най-много да помогнат с компетентност и опит нещата на се приведат в норма.
Буквата на закона може да бъде достатъчно голяма за да прикрие чиновническо безхаберие, но не и отсъствие на човещина и съпричастност.
Отецът неговата част си е поел - НИЕ искаме "да е ГОСПОД" - да покрие и НАШЕТО безхаберие това дело.

П.П. От два дена не ме напуска мисълта, че и аз съм "в кюпа на лошите". Определено мисля, че границата е лоши/добри, а не законно/незаконно.
hygro - майстор
Бутането лесно - някои даже ще е във възторг от Силата На Закона. А изгонените на улицата - кучета ги яли. Без покрив над главата, но и в пълна пожарна безопасност...

А има държави, където пожарникарите, вместо да пишат поръчкови протоколи, запретват ръкави, лишават се от няколко пакета цигари и за една събота и неделя слагат едно външно евакуационно стълбище... или пък спринклери... Заради едната вътрешна потребност да сториш добро.

Нооо благотворителността е трън в очите на егоиста. Отчето може да е всякакъв, но работата му е съзидателна... за разлика от тази на паразитиращия бюрократ...

Пък и в тези държави силата на закона не е отправена само срещу беззащитните, а и например срещу гледащите те в ръцете корумпирани чиновници...

По делата им ще ги познаете...

http://www.afera.bg/index.php?option=co ... 8&Itemid=9
chapara - майстор
Ще си позволя да цитирам един колега-приятел от един друг Форум,и забележете Форум с главна буква ,защо ли.........
Започвам поста си с това, че искам да не бъда разбран погрешно с написаното по-долу. Заставам изцяло зад дейността на Отец Иван
Но със закани, медийни изяви и др.подобни няма да му се помогне. В момента няма да се намери държавен или общински чиновник, който да си затвори очите за някой, не съвсем редовни дейности. Такъв страх ги тресе, да не ги разкарват по полиции и прокуратури, че само за черни очи, няма да си мръднат пръста. Ще чакат някой на супер високо( разбирай политическо ) ниво, да се произнесе и то ПИСМЕНО.
Това което може да се направи е, да се намери някоя фирма или лице с пълни проектантски права, която на благотворителни начала, да огледа проектите, които, както разбрах от репортажа, стоят от 2007 г. в общината, да се поправят, съгласно изискванията, за да се получи разрешителното за строеж. Нека с ръка на сърцето си кажем, че ако има пропуски, както се разбира, в противопожарната безопасност, при толкова много обитатели в дома, то наистина следва да се отстранят ( що ли ми идва на ума, че на най-високо равнище в държавата ни, има специалист по противопожарна безопасност ). Наистина не ми се мисли какво би станало при едно бедствие.
Според мен репортажа не беше проведен правилно. Прекалено много емоции имаше и много обвинения бяха хвърлени. Просто, съвсем спокойно трябваше да се поставят въпросите, какво искат общината и ДНСК, с какво те могат да са полезни за запазване и разширяване на едно благородно дело. Конфронтацията и натрупаната обида, никога не носят добра перспектива. При този подход ще има ясно разписани стъпки, които да бъдат направени и вярвам, че в София има доста мощни проектантски фирми, за които ще бъде чест да изготвят проектите на благотворителни начала, така както ги изискват нормите, а с това едновременно ще си направят и реклама.
ebahti - майстор
Споко,по ТВ. казаха че ще му узаконят постройките.........
chapara - майстор
ebahti написа:
Споко,по ТВ. казаха че ще му узаконят постройките.........
Радвам се ,че е надделял здравия разум :)
8180 - майстор
ebahti написа:
Споко,по ТВ. казаха че ще му узаконят постройките.........
Абе не казаха баш това.
Общинарите само се съгласиха, че има проектна (неясно колко добра) документация - те я търсили при тях, но не я намерили!?
Папките и Разрешението за строеж ги показаха от приюта - да не би аз да съм ги подпечатал и издал това Разрешение на база съчувствие!?

П.П. Не е невъзможно за тази община (Елин Пелин) - пътека направих за една елементарна виза за проектиране. Била готова, но все не се знаеше къде е, като се подсказваха "по-удачни" варианти, "осъществими" с помощта на човека ХХ.
Хубавата новина е, че доколкото се разбра, от Март Гл. архитект е сменен - е те тоя се правеше на Господ и някъде при него "потъваха" нещата.
hygro - майстор
Дразнещото в случая не е прилагането на закона, а задружното перфекционистично усърдие на различни институции при мачкането на алтруизма, при същевременно пълно безхаберие по отношение на крещящи обществено значими нарушения... Няма да повярвам, ако някой рече, че този различен аршин е случаен...

А въпросния репортаж наистина беше съвсем аджамийски...
8180 - майстор
Що бе Хигро - днешния репортаж или интервюто от онзи ден визираш?
Този път май свършиха някаква работа "журлналята". Вчера пък показаха "толерантното" отношение в по-фрапантния случай с гетото. Само за "събарянето на приюта" вероятно пресилиха, но като ги слушах чиновниците, не е супер невъзможно.

Ако не друго, поне мен (лично) сигнализираха, че "спя".
Други (дори скрити) "поръчки", цели, интереси и мръсотия по случая не изключвам, но някак свикнахме ежедневно да ни минават "покрай ушите" тези неща. В случая за мен не е така - доста "вътрешно" ме развълнува.
hygro - майстор
Днешния не съм гледал. Видях един, дето едни младежи се изживяваха като водещи на реалити шоу и преиграваха в емоции, вместо да задават точните въпроси.

Тема "Храм-приютът на отец Иван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: