• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте, искам на мястото на тази завеса да има огледална плъзгаща врата. Може ли да ми дадете идеи какво би могло да се направи в конкретния случай. Не е без значение и цената. Няма да го правя аз, просто бих искала като дойде майстор в къщи да съм подготвена да знам какво и как да му обясня.
Размерите са: виочина 1,95 широчина 1,44 /това е с дървената рамка, която е 10 см./. Понеже няма място за една врата, която да се изнася настрани ще се наложи да са две врати предполагам.
Има ли някакъв начин рамката на плъзгащата се врата да се вгради в стената, да не седи от вън като "кръпка" на стената.
Това е спалня а зад завесата е килер, превърнат в дрешник. На мястото на завесата беше стена.
Ето и снимка.
Изображение

Благодаря предарително и се извинявам за непрофесионалното обяснение.
zvetomil - специалист
От снимката не се вижда ,колко място имаш в ляво.За да се каже могат ли да бъдат две врати.
И от двете страни има стена от по 40 см. само. няма никако място за изнасяне на страни.
maroka - специалист
При такава форма на отвора няма как да стане плъзгане.

Трябва да се махне касата, да се направи правоъгълен отвора и после проблема е решен :)

Ето кой може да направи това :
negova-style.com
sogal-bg.com
А някоя фирма във Варна?

Тази вечер идва един майстор, ясно ми е че ъглите трябва да са прави. Това ще се направи. Но той ми казва, че самото крило на вратата ще бъде само от огледало. Няма ли да е много нестабилно така ... все пак ще е голяма площ и няма ли опасност да се счупи лесно.

Щяло да бъде с алуминиева рамка. Няма ли да седи грозно от страни рамката? Има ли вариант да не се вижда или и аз не знам.

Притеснява ме и как ще се закрие след това от външната страна пяната.
Каза ми цена около 370-400 лв.
Охх много се чудя, дали ще стане както трябва, дали да не попитам и на друго място ...
maroka - специалист
Вратите трябва да са 2 на брой.
Доколкото разбирам за една врата нямаш място за плъзгане настрани.
pavkatay - майстор
Тези неща съм ги правил аз. Можеш да се ориентираш как ще изглежда твоето плъзгане в един или друг вариант.
Ако са две крила няма място за притеснения от лесно счупване. Ако е едно крило на една от снимките се вижда,че е с делител. А за безопасност( въпреки,че е почти излишно в дрешник) може да се облепи задната част на огледалото с фолио.
Цената е добра, а пяната ще я скрие този ,който ше направи ъглите прави. :)

Прикачен файл

P1010011 (2).jpg
P1010011 (2).jpg (47.67 KиБ) Видяна 6989 пъти

Прикачен файл

P1010005.jpg
P1010005.jpg (48.1 KиБ) Видяна 6990 пъти

Прикачен файл

P1010015 (2).jpg
P1010015 (2).jpg (59.47 KиБ) Видяна 6990 пъти

Прикачен файл

P1010016 (2).jpg
P1010016 (2).jpg (65.78 KиБ) Видяна 6990 пъти

Прикачен файл

P1010096.jpg
P1010096.jpg (40.85 KиБ) Видяна 6990 пъти
И аз си го представях нещо като на последната снимка.
Това е пвц до колкото виждам, нали :?:
Кой вариант алуминии или пвц е по-добрия?
Сега си мислех нещо друго, понеже ще е малко хамалогия да се изправи ъгъла, защото самия панел е изрязан с такава форма.

Дали ще стане ако се направят вратичките до заоблената част и отгоре ще остане дупка, която може би с някаква лайсна или гипсокартон да се закрие...

Не знам дали обясних правилно, мисълта ми е да не се пипат ъглите.
Някъде четах за изкуствени огледала, някакви поликарбонатни плоскости били, които изглеждали като истинско огледало. Знаете ли каква цена са и от къде могат да се вземат?

Ох не знаех че толкова въпроси и поблеми ще ми изникнат. Благодаря на всички за отговорите. Много е успокоявате, че почти се бях отказала в даден момент.
pavkatay - майстор
За да не пиша пак ПВЦ или алуминий ето:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... highlight=
А това на последната снимка е точно дрешник. Отгоре са вратички,които се отварят нагоре и са с амортисьори.
За огледалото не се стряскай-няма да се счупи, а решението за ъглите не е толкова сложно, но го предостави на строител-той ще прецени.
Определено ще търся и друго мнение. Някоя фирма за дограма предполагам.
Поне започна да ми се изяснява как би изглеждало.
В случая проблема е че нещо майстора не ми допадна тая вечер. Той дойде с готово мнение и решение без да ме чуе аз какво и как точно искам. Каза това е и друго не може и толкова!
Не съм от капризните клиенти, но си миля, че поне малко комуникация трябва да има.
  • 1
  • 2

Тема "Моля за съвет относно огледална плъзгаща врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: