• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kavi67 - специалист
Здравейте!Предстои ми полагане на ТИ,ЕПС-5см с ПУ-пяна на етажа от къщата.'Джаджата' която ми трябва,е тази с която се правят 'леглата' за самата глава на дюбел-пирона.Виждал съм я някъде при изпълнение на ТИ,но не знам как се казва,нито от къде да си купя!Учудването ми беше,че в нито един магазин(и то специализирани!)за инструменти,не бяха чували за това приспособление-едни го кръщаваха фреза,други пък представка за полиране,трети ми предлагаха представка за изрязване на кръгли отвори в ОСБ плоскости!!!
pavkatay - майстор
Казва се ЧУК .
Някои го наричат управител,партиен секретар..... :)
kavi67 - специалист
К'ъв ЧУК те гони гони,бе pavkatay :lol:. Знаеш за какво говоря,това което се слага на дрелката и зарязва кръгал отвор по цялата повърхнина,според зададената дълбочина.Ако искаш да помогнеш-добре,ама не ме качвай на ореха за круши :wink: .
housedoktor - майстор
това ли е

Прикачен файл

400px-Drill_tip_30mm_hinge.jpg
400px-Drill_tip_30mm_hinge.jpg (34.69 KиБ) Видяна 3518 пъти
bulchat - напреднал
Това грибо нещо, което не знам как се казва... няма ли да съдере EPS-а?
Ако добре съм разбрал, искаш да правиш гнездо за шапката на дюбела, за да не надига мрежата и спакловката. Ако е така, по пътя на логиката(моята) ти трябва нещо като поялник, което да е кръгъл палец с диаметъра на шапката на дюбела. От доста време се занимава с ТИ, но до сега не съм чивал за такова нещо!

Ако намериш такова чудо на чудесата моля, дай снимка да го разгледаме. :)
kavi67 - специалист
housedoktor-нещо подобно беше,да не кажа същото.Но,ми се стори че онова беше по-финно,не като това-грубо и недодялано :wink: .Яд ме е че бяхме с жената,и нещо бързахме,та не се спрях да го разгледам :x .

bulchat-непременно ще пусна снимка само да го мерна някъде!!!
BAlexandrov - специалист
... и тук викаш го няма...
Изображение
kavi67 - специалист
Няма го,освен бъркалката друга роторна чудесия не виждам.Иначе,снимката съм я разглеждал много пъти-чест и почитания на SHL за подробните напътствия,със снимковият материал и списвания :) .
ebahti - майстор
pavkatay написа:
Казва се ЧУК .
Някои го наричат управител,партиен секретар..... :)
Мдам,още е зелен-ама ш му дойде акъла...некои "братски"народи му викат молоток...и имат една поговорка-"хуй нахуй менять,ето время терять".............. :-D
bulchat - напреднал
А защо толкова държиш на това нещо?
  • 1
  • 2

Тема "Къде да намеря такава 'джуджавка'???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: