• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 38
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nautilus33 - майстор
И на мен не ми се ще да ги махам, но ще трябва да омотая всяка спиза по отделно долу при шината, за да не боядисам и тях. Понеже съм намислил шината и спиците да са различен цвят както и самите гайки, които се оказах бронзови(поне такова покритие имат като ги мина със сшкурката). Освен това със спижците ми е малко трудно да мина със шкурката шината между самите спици.
nautilus33 - майстор
Има ли значение как се поставят лагерите/сепаратори при средното движение, понеже ги поставих така, както ми обясни човекът, от който ги купих, но като врътна оста, се усеща съпротивление и не се върти свободно. То, като гледам опциите за поставяне са два, но дали пък трябва и още нещо да се направи? Колелото е БМХ на Балкан. Общо взето са чашки, ос и два сепаратора. Леглото на чашките ми се вижда добре, без видими наранявания.
shotik - майстор
Сачмите към чашките/леглата, ламарината на сепаратора към конуса на оста. Дясното легло се навива на ляво и се стега яко, а лявото се навива докато изчезне луфта и се затяга контрагайката му на дясно.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Оказа се обаче, че конуса на оста на места е исносен повече, и оттам се получава това грубо движение на оста. Ще потърся отнякъде нова или втора ръка, тъй като целта е нискобюджетен ремонт, и купуването на ново средно се обезмисля, тъй като ще трябва да се сменят и курбелите.
nautilus33 - майстор
пет апр 20, 2018 2:06 pmplamen6703 написа:
Разгледай този материал http://sheldonbrown.com/wheelbuild.html но по-добре не махай спиците. ще срещнеш сериозни затруднения да наплетеш отново каплата и в крайна сметка ще се наложи да даваш някой 15-20 лв. да я наплете отново :wink: :partyman:
Така и стана :shock:
Наплетох каплата по схемата показана на сайта, но нещо или съм объркал, или проблемът е някъде другаде. Като навия ниплите на всички спици до момента, в който върха на спицата се покаже и изравни с каналчето за глава на отверка на ниплата, част от спицити стърчат през дупката на каплата до толкова, е невъзможно да се сложи гума, други пък са доста опъната и легнали хубаво. От както може да е причината, неправилно наплитане или...
Каплата се изкриви доста, но на този етап, не виждам смисъл да я слагам на стенд за центровка, докато не реша проблема със стърчащите спици.
plamen6703 - майстор
Ти да не си очаквал от първият път да се случат нещата :)
Чичо ти Тошо ги прави тези неща, но цял живот се занимава с ремонт на велосипеди :)
nautilus33 - майстор
Не, но се надявах, че ще стане малко по-добре :) Гледах разни клипчета в нета, и ми стана малко по-ясно, и ще се опитам наново.
vlax - майстор
ср май 30, 2018 1:15 pmnautilus33 написа:
пет апр 20, 2018 2:06 pmplamen6703 написа:
Разгледай този материал http://sheldonbrown.com/wheelbuild.html но по-добре не махай спиците. ще срещнеш сериозни затруднения да наплетеш отново каплата и в крайна сметка ще се наложи да даваш някой 15-20 лв. да я наплете отново :wink: :partyman:
Така и стана :shock:
Наплетох каплата по схемата показана на сайта, но нещо или съм объркал, или проблемът е някъде другаде. Като навия ниплите на всички спици до момента, в който върха на спицата се покаже и изравни с каналчето за глава на отверка на ниплата, част от спицити стърчат през дупката на каплата до толкова, е невъзможно да се сложи гума, други пък са доста опъната и легнали хубаво. От както може да е причината, неправилно наплитане или...
Каплата се изкриви доста, но на този етап, не виждам смисъл да я слагам на стенд за центровка, докато не реша проблема със стърчащите спици.
Не се притеснявай,аз съм правил преди много години такъв опит за пръв и последен път и я занесох на една жена ,която доста години е работила това на поточна линия.Ми да ти кажа,че онемях докато я правеше,толкова бързо я направи,като че нарежда кубчето на Рубик. :-D
shotik - майстор
Цитат :
Не се притеснявай,аз съм правил преди много години такъв опит за пръв и последен път и я занесох на една жена ,която доста години е работила това на поточна линия.Ми да ти кажа,че онемях докато я правеше,толкова бързо я направи,като че нарежда кубчето на Рубик. :-D
[/quote]

Имам познат сервизен работник , само с наплитане на капли се занимава. Когато имам нестандартна главина и шина и не съм сигурен в размера на спиците, му нося той да наплита. Все пак аз нямам толкова много размери спици, както е при него.
Той има много интересен начин за наплитане и няма нищо общо с тези , показани в интернет. Опитвах и го направих, но не като него за има-няма 5 мин, а за 15-20, може би ако ми се отвори такава работа, може и да намаля времетраенето на наплитането.
nautilus33 - майстор
Аз не държа да го направя бързо, просто искам да е правилно :) Но предполагам проблемът при мен е грешното наплитане, макар да бях сигурен, че съм го направил като хората.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 38

Тема "Велосипеди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: