• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
maxuel82 - специалист
Хицко написа:
На ЛС ти пратих координати. Аз съм много доволен от тая фирма, затова цялата дограма ми я прави тя.
Мисля че се сещам за кого става въпрос ама все пак ще проверя ! Говоря за офиса дето предлагат "ШУКО" ама ми "обадиха" доста по-вискока цена от Ролпалст - 800лв по скъпо !Кажи да ли е тази фирма( или поне с кои профили работят ако неискаш да е реклама :idea: ) Че да не ходя да се излагам по два пъти :? Че доста места пообиколих :-D :-D :-D Имам доста насъбрани оферти :-D
Хицко - специалист
Опитах се да бъда полезен, но решението го вземаш ти. Май не е същата фирма.
vancho20 - специалист
Преди седмица ми поставиха дограмата, засега съм доволен!
Шест камерен KMG с троен стъклопакет (мултифункционално 4мм, бяло 5мм и бяло 4мм). Доволен съм и от монтажа сериозно се отнесоха техниците.
pavkatay - майстор
Честито. Ще се радвам да чуя още отзиви и след зимата- за конденз, осветеност през зимните дни и т.н.
пп Забелязваш ли разлика в светлинния поток,който преминава през м.ф. стъкло и старите ти прозорци?
vancho20 - специалист
Мерси.
Забелязах да имам и тераса с южно изложение , зад мф.стъклото не се усеща нагряване докато на обикновенното на терасата се усеща топлина.
Иначе светлинния поток е малко по слаб, като през леко тонирано стъкло.
bivolan - напреднал
Преди десетина дена ми сложиха дограмата в спалнята и принципно всичко е наред...поне засега.Поогледах я доста детайлно,и преди съм сменявал дограма и тая определено ми вдъхва доверие,но това,което ме притеснява е,че защитните лепенки върху дограмата са бели - няма абсолютно никакъв надпис върху тях.Профила е Брюгман и тука във форума попаднах на няколко снимки на монтиран саламандър и на него лепенките са си с надпис...Оглеждайки самия профил има щампи разни по него и кодовете са като тези от каталозите за Брюгман.
Не че съм притеснен нещо,ама се замислих за това и ако някой отговори ще е добре,ако ли не - живи и здрави!
Не пиша от коя фирма е дограмата,за да не влизаме в некакъв "рекламен филм" - целта ми е да разбера друго.Тия профили от чужбината ли си идват с лепенки или след производството(сглобяването) им се слагат лепенките.На мойта като гледам по ъглите,където се събират двата профила лепенките са съвсееем леко разтопени,та си мисля,че са сложени преди това,тоест от фабриката май си идват с лепенки.
velsi - Почетен майстор
Напоследък доста производители практикуват поставяне на бели лепенки от вътрешната страна на профила за спестяване на разходи. Все пак става дума за километри лента с печат, а тя струва пари. Печатаната лента е само отвън и може монтажниците да са я отлепили. Иначе да, профилите се продават с лепенка. Щом си доволен от дограмата сипи си едно питие и се наслаждавай без да ти пука за лепенки. И честито!
Gerald - помощник
Следя темата с интерес, тъй като търся фирма за поставяне на PVC дограма в района на София област /20 км/. Моля, ако някой е доволен, да пише - тук или на лични.
Благодаря предварително :)
bivolan - напреднал
Ми всъщност и от вътре и от вън лепенката е сива едноцветна без надпис.Всички лепенки си стоят,но марка няма.
bivolan - напреднал
Такааа,започна да захладнява и първите изненади от дограмата са налице.Изображение

Изображение

от хоризонталния делител започна да духа.На горната снимка добре се вижда как има една фуга от около 1-2 мм и оттам се усеща как подухва.Интересното е,че като гледам самата врата се чудя от къде дърпа въздух отвън?

И след това видях ето тези отвори,които на другата ми дограма(която е от друг доставчик и различна марка) ги няма.

Изображение

Изображение

Някакви идеи относно тези отвори кръглите дали трябва да ги има или не?И ако се запечата със силикон това каналче на хоризонталния делител,от където подухва дали ще се реши проблема.В смисъл дали няма да е временно решение,което след време пак да избие отнякъде?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Кой да ми направи дограмата ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: