• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
velsi - Почетен майстор
Делителят ти е монтиран некадърно, това е ясно. А тези отвори по принцип се правят отгоре и затова не си ги видял другаде. Служат за да може да влиза въздух и така попадналата вода в крилото да може да се отича. Нямам представа защо са ги пробили там. Ако са същите отвори де, но няма какво друго да са.
bivolan - напреднал
Нов делител или добрия стар силикон?Мисля,че с безцветен няма да си личи...но дали силикона е решение?
velsi - Почетен майстор
Ако не е отрязан поначало къс може да се пробва да се притегне, но трябва да се свалят стъклопакетите. Силикона е решение също, но по-добре кафяв, защото безцветния ще си личи и ще е грозно.
zvetomil - специалист
Отворите на тъмната дограма се правят повече ,заради топлинните разширения.Особено ако се монтира на южно изложение.При фирми произвиждащи под стандарт ,както Ролпласт правят Трокала ,отворите се правт от програмата там където са зададени.И това не означава ,че на някои му е надупчена дограмата ,отворите са наистина нужни.Както и доброто производство ,профил и монтаж.!!
bivolan - напреднал
Това за топлинното разширение между другото си го мислех и аз,защото в случая става въпрос точно за такова южно изложение,но днес се замислих за нещо друго.

За каква много камерност на профилите изобщо се говори след като от едно малко такова каналче духа,при положение,че все още няма големи температурни разлики.Значи разглеждал съм профил в сечение и с малки изключения всичките са трикамерни ,като изключим тези,които имат допълнително централно уплътнение.Иначе всички други са си трикамерни като ги погледнеш в разрез когато касата и крилото са затворени едно към друго и тая камера ,която се получава в средата е една цяла - тоест всичко си е само и единствено реклама.

И защо да духа оттам - това значи ли,че целия профил е свободно си минава въздух отвън?
Chefo77 - майстор
Стига бре, колеги - 1-2 мм луфт заради топлинното разшитение на 60-70 сантиметра профил, при това от вътрешната страна. Това не означава ли, че на основния профил, който не е делител (нали това се казваше делител), също трябва да го има това отстояние???
Пък и нали идеята е да изолира тази дограма, като му се вее пердето, за какво да сменя панелната дървения?
pavkatay - майстор
Това разстояние между делителя и крилото не е вследствие на температурни разлики.
Най-безболезненото и ефективно решение ако не искаш да се жалваш на производителя е кафяв силокон. Случва се делителя да отваря отвътре(до 1мм) дори и да е правилно фрезован ако са отрязани по-дълги стъклодържателите. Но щом духа оттам значи има проблем и не прилепва добре или не е натегнат. Притягането е ефективно ако има централен винт-тогава може и без демонтаж на стъклопакетите, но на крилото много хора не слагат централен винт, а и с тази система ,която е на тези прозорци не съм запознат :? ,но едва ли са открили топлата вода...
А тези отвори не са заради топлинните разширения(тях не можеш ги спря-виждал съм напукано обръщане на цветен прозорец) , а за изравняване на налягането в камерите с това на атмосферата. Понеже при лепенето камерите се херметизират при едно последващо нагряване на профила от слънцето до над 90 грдуса се получава повишаване на налягането в камерите.... абе, ще опитам да кача документа от производителя..
А що се отнася до изолацията и броя камери при цветните профили принципа е да се направи връзка между всички камери чрез разпробиване. До каква степен това нарушава изолацията всеки сам си преценява...... Но е задължително!

Прикачен файл

P1010040.jpg
P1010040.jpg (102.32 KиБ) Видяна 6197 пъти
bivolan - напреднал
И в такъв случай какво се случва с този коефициент на топлопредаване,който всички така упорито твърдят в рекламните брошури,че е около 1.2 - 1.4 W/m2 K ?

Определено здраво съм се наиграл.След толкова оферти и посещения по офисите на десетина столични фирми за дограма,никъде и никой не спомена,че при цветните профили се прави това разпробиване,за да се изравни налягането на камерите.
Вариантите са два,кой от кой по-лош.Единият е незнание на работешите в тези офиси,другият е умишлено "сапунисване" на клиента с цел продажба.

Нали аз ако исках профил с дупки немаше да си сменям старата дограма.

Най тъпото е,че при вече завършен цялостен основен ремонт на двустаен апартамент,колкото и да връщам назад ,не мога с чиста съвест да препоръчам нито един "майстор" ,който е работил вкъщи - ФАКТ!!!
pavkatay - майстор
Гадно- от твоя гледна точка.
Да си се 'наиграл' - не си.
Според мен не си се набутал заради дупките а просто си 'ходил по офиси' и си зяпал на момичетата в пазвите, а те както е нормално нищо не знаят. Поради незнанието едва ли са те 'сапунисали' :)
Ако дограмата ти е добре маправена -изработка ,монтаж, стъклопакет( изключвам процепа при делителя) ще си доволен.
При мен ефекта е (м,ного грубо) - бяла пвц дограма с обикновено б/б стъкло(произведена и монтирана не от мен) и външна изолация с 5 см стиропор( мое изпълнение) = 50-80 лв/месец по-малка сметка за парно ( 220-230 към 120-170лв) и температура вкъщи 19-20 градуса преди -22-23 градуса сега( абе ,цяла зима съм по къс ръкав и дребни гащи). Сметката за парно е с топла вода.
sasooooooooo - "специалист"
Всяка ПВЦ дограма има такива вентилационни отвори. Защо драматизираш?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Кой да ми направи дограмата ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: