• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
toni_g79 - специалист
исках да попитам дали е възможно лепенето на нови плочки върху стари(които не са се разхлопали),искам да избегна къртенето на старите.Един майстор ми каза ,че можело ,но е хубаво да се мине със боро-контакт.просто исках и други мнения да чуя,защото ми е малко съмнително да стане!!!
БЛАГОДАРЯ
ebahti - майстор
не бороконтакт,а бетонконтакт, и даже има по висок клас лепила които и без грунд може стига да не са гланцирани
toni_g79 - специалист
ebahti написа:
не бороконтакт,а бетонконтакт, и даже има по висок клас лепила които и без грунд може стига да не са гланцирани
Не са гланцирани,те са и на доста години така че и да е имало гланц вече е паднал,препоръчай ми някоя марка бетонконтакт.Аз за всеки случай ще хвана и да ги надраскам леко с ракетата преди да ги намажа!!!
toni_g79 - специалист
Понеже прочетох една критика и рекох да се поправя.Благодаря на "ebahti",за ценните съвети,намазах плочките с бетонконтакт на теразит и стана бетон :-D. Благодаря !! :prost:
plo4kata - специалист
Драскането няма ефект,плочките трябва задължително да ги измиеш със сода каустик или друг обезмаслител,защото гланц имат,но не го виждаш защото са покрити с мазнини от сапуни и шампоани,след това намацай със силно свързващ грунд-не импрегниращ!и според указаните препоръки-до 12 часа,за да е ефективна връзката,шпакловай с флексово лепило с мрежа и ще получиш готова за лепене на плочки стена,освен ако не се наложи да изправяш стените.
toni_g79 - специалист
plo4kata написа:
Драскането няма ефект,плочките трябва задължително да ги измиеш със сода каустик или друг обезмаслител,защото гланц имат,но не го виждаш защото са покрити с мазнини от сапуни и шампоани,след това намацай със силно свързващ грунд-не импрегниращ!и според указаните препоръки-до 12 часа,за да е ефективна връзката,шпакловай с флексово лепило с мрежа и ще получиш готова за лепене на плочки стена,освен ако не се наложи да изправяш стените.
То ставаше въпрос за плочки в кухнята на пода,те бяха здрави ,надрах ги диск със шкурка(ламелен май се казва) и ги грундирах както казах с бетонконтакт и залепих новите ,още като засъхна грунда го пробвах да го чегъртам да видя дали е здрав и наистина е здрав и грапав :) ,та налепих плочките с ЦМ-11 на церазит и за сега е добре,колко ще изкара ще видим в бъдеще.Любител съм в поставянето на плочки и за това имах нужда от съвет,и не знам до колко съм го направил правилно само времето ще покаже :)
EDI - майстор
Абе, малко си объркал лепилото, ама дано издържат.
plo4kata - специалист
Еее щом са на пода-свиркай си,няма да ти паднат на глвата :wink: дето се вика,няма да мръднат от там повече,добре си го направил,но миенето с обезмаслител е препоръчително,защото всички почистващи подови препарати съдържат парафини и оставят тънък филм за гланц.
ebahti - майстор
EDI написа:
Абе, малко си объркал лепилото, ама дано издържат.
и що така мислиш
  • 1
  • 2

Тема "въпрос за лепене на плочки върху плочки!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: