• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
vasko_dinkov - помощник
Здравейте,

Моля дайте мнение за различните видове входни блиндирани врати като качество и наличие на резервни части (брави, патрони...). Говорим за по-евтините варианти <= 600лв.

- Китайски има много по 350лв. - 400лв. с монтаж, но за тях съм чувал, че имали нестандартни брави и нямало резервни части.

- Намерихме турски за около 600лв. с монтаж. Изглеждат по-добре от китайските, но не знам и за тях как е положението с качеството и резервните части. Като ги питаш за резервните части в магазина, почват да мрънкат - отскоро работели с тези врати не знаели как било положението с резервните части, но "сигурно имало".

- Българските, поне от това, което намерихме, почват от 700лв. нагоре и ни идват малко скъпи.

Та кажете моля, ако има започнати, какво мислите най-вече за китайските и турските, че все пак цените им са доста по-приемливи.

Благодаря предварително! :)
vasko_dinkov - помощник
ОК, от китайска се отказах:

http://vbox7.com/play:db636a20

За турските, ако някой знае нещо, моля да каже..
dundurma - специалист
аз съм с турска,но моята струва 1200лв.,но съм предоволен.....касата с вратата тежат около 130кг.-сериозна работа.мисля,че турската е по-добър избор.
Dain - специалист
Вземи си турска,защото като чета как още от сега мислиш за резервни части,направо падам.Та,вземи си турска,турско е по близко и по лесно ще намериш магазин за части,като се развали след 20-тина години :-D .
BAlexandrov - специалист
Dain я видя моята, а и е майстор в обръщането :idea: То не е само да сложиш новата врата...

От Солид 55 за 500 лв беше, модел City ако не се лъжа. Другите са им над 1000 лв, тази е с патрон, а не касова брава и няколко фиксирани размери /другите им са по размер на клиента/, доста тясна каса... Мисля, че за парите си е идеална и ще е по-добре от китайска :-D
А и резервните части са наблизо :lol:
Последна промяна от BAlexandrov на чет сеп 16, 2010 11:34 am, променено общо 1 път.
Хицко - специалист
Имаше подобна тема, преди време. Истината е, че колкото и скъпа да е дадена врата, щом е със стандартно заключване, за апашите не е проблем. Мисълта ми е заключването да е нестандартно, лесно за обслужване, и да няма резервни части.
ivo_cool - напреднал
Здравейте от мен виждам че темата е доста стари4ка но те6их да пи6а тик вместо да отварям нова тема. Жилището ми е в ново построена кооперация и все още несме се нанесли с жената да живеем там, но вече наближава това време. И ми се ще преди да започнем да обзавеждаме жилището да се подсигорим понеже строителя издава всички апартаменти с талашитени врати. Бяхме се ориентирали преди около 2-ве години към вратите на тунадот но сега когато решихме да отидем и да си харесаме врата ми се стори че качеството им е много понижено и по тази причина ще помоля ако някои има наблюдение нат дадена меака врати да помага. И като цяло очаквам помощ от вас.
Благодаря предварително
spro - специалист
Здравейте колеги,
Аз и още няколко човека вече сме много доволни от услугите на фирма Каракашев и Син ЕООД http://www.metalnivratibg.com/- СУПЕР бързо обслужване, цени по-хубави от китайските, за качеството да не говорим, лично аз съм много доволен. Вижте сайта или им позвънете ще получите адекватна информация.
Относно заключването ще спомена че си има фирми които продават сериозни заключващи системи дали с ключ - Герда, или безключово с дистанционно - но там цените вече са малко по-други. Ако иска някой да влезе - ще. На мои познати полицаи чието жилище бе защитено почти с последна дума на техниката им влязоха в апартамента, като са им отворили с шперц или каквото там са използвали входната врата, че дори после са и заключили на излизане. Истината засега май си остава само двойното застраховане - добра ключалка и СОТ - полицейския обаче.
КАРАКАШЕВ И СИН ЕООД :-D
АБСОЛЮТНО не е вярно, че вратите им са хубави и качествени.
Вратите на КАРАКАШЕВ И СИН ЕООД все едно, че са правени от със брадва и тесла.
Качество = 0.
Дори при монтажа така ги монтират, че максимално да улесняват крадеца.Езичетата на бравата остават да стърчат навън и викат на крадеца: „Ела крадецо да ме праснеш със един чук.” и блиндиращата врата е до там.... мигновено е отворена.Изолация = О. След монтажа на блиндираната врата? (що и викат блиндиран пък не разбрах) която ми направиха, останаха процепи.... вятъра да те отвее през тези процепи.
Не били виновни те. Касата ми била крива.Ами ланкулу... като е крива се поставят едни уплътняващи ламарини + процепите се пълнят със силикон. Ама къде толкова акъл в КАРАКАШЕВ И СИН ЕООД .
Фактура или касова бележка не издават. Гаранция (Франция) – уж 1 година.
Сивата икономика е яко в действие при тях.
НЕ СИ ПОРЪЧВАЙТЕ ВРАТА ПРИ КАРАКАШЕВ И СИН ЕООД - ЩЕ СЪЖАЛЯВАТЕ УЖАСНО.
bobii - специалист
А защо не си направиш сам една врата? Купуваш профили, ламарина, хубава брава и ще ти излезе доста евтино. Отвътре можеш да налепиш стиропор и после да сложиш фазер. Аз така съм направил нашата входна врата. Само че при мене имаше и профили и ламарина бол, ама не вярвам да е кой знае колко скъпо да си ги купиш. :)
  • 1
  • 2

Тема "Входна/блиндирана врата, каква да вземем?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: