Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
моля помогнете.някои може ли да ми каже точно какви машини и инструменти ми триябват за производство на al i pvc dograma за пълния процес на работа. без излишно набутване.БЛАГОДАРСКО
Profi Stroi - специалист
Ако съдя по въпроса, който си задал или по-скоро по начина, ще има излишно набутване.
Фиксирай цена.
Предяви някакви изисквания.
И тогава може да се отговори конкретно.
Иначе в сайта ще ти кажат какво и как, но няма да е конкретно, а доколкото разбирам отговор по този начин не би те устроил.
какви машини ще трябва да си закупия за производството на дограма.
в смисал има циркулиари и фрези на ниски цени. те ниама ли да варшат съштата работа като някои скапи.от такава гледна точка без набутване
velsi - Почетен майстор
Вършат да. Специално циркуляра може да е от евтините. Ама ти първо уточни за алуминий или за ПВЦ питаш, защото оборудването е различно.
i za dvete.no nali ima ma6ini koito sa sa al no stavat i za pvc
velsi - Почетен майстор
Общо взето такава машина, която да "става" и за алуминий и за ПВЦ е ЦИРКУЛЯРА. С него можеш да разкрояваш профилите. Айде и оберфреза, с която се дълбаят профилите за дръжки и брави може да се използва и при двете.
Останалото оборудване при ПВЦ е специфично: машина за лепене, машина за зачистване, фреза за делители. Останалото са ръчни инструменти (дрелки, винтоверти...), разни шаблони и дребни приспособления. Има и разни допълнителни специализирани машини, които улесняват нещата. но може да се мине и без тях ако всичко се прави на ръка.
Забравих и компресор за сгъстен въздух, защото по машините има доста пневматични елементи.
Здравейте, всички.Мен също ме вълнува този въпрос и по точно лепачките за PVC дограмата.Съществуват ли и по евтини и по обикновени,че тези които ги гледам са си цифра?
famateur написа:
Здравейте, всички. Мен също ме вълнува този въпрос и по точно лепачките за PVC дограмата.Съществуват ли и по евтини и по обикновени, че тези които ги гледам са си цифра?
Здравейте и на двамата задали въпроса както и на теб Велси. Аз пиша рядко във форума но чета редовно. Сега ще ви отговоря лесно и просто. Защо го казвам това да поясня -защото аз самия преди няколко месеца започнах сам да работя тази професия след като изкарах няколко години извън страната и успях да изуча този занаят. После още няколко години в родината поработих и като ми омразна да ми се лигавят по фирмите реших да запо4на нещо самичък, нали така е по добре смятам аз. Та на въпроса ви - машини има всякакви каквито си поискате стига да се поразровите из нета. Не знам с какви средства разполагате но нищо не е евтино само това мога да ви кажа. Само лепачката най-простата, който се предлага на пазара е с цена от порядъка на 5200лв, циркъляра за рязане е около 1200лв, фрезата за делителя и тя е около 1200лв. Зачиствачка пневматична е колкото лепачката, но има и ръчна, която варира от 250-350лв. Аз ползвам ръчна и трябва да отбележа, че за сега сам мн доволен. За алуминия трябва да имате преса за сглобките и разните му там отвори, която аз намерих за 750лв. Има и още мн неща, които са нужни но аз след толкова години стаж се понаучих, че може и без тях поне на първо време, но се надявам някои добър ден да си ги купя. Така, че нищо не е евтино. Има и друг вариант да ровите из интернета и вестниците и да търсите втора употреба но там гаранцията е Франция да не се повредят след закупуването им. Така, че Велси е прав зависи какво търсите и с какви парички се разполага. Дано сам ви бил поне малко полезен :o
На фона, на тези 5400 за лепачка, 1200 за циркуляр и други машини от сорта си е нищо, все пак не може да се работи без машини, но няма ли по ефтини лепачки?
velsi - Почетен майстор
Възможно е и да има. Но имай предвид, че цените на тези машини са силно надути. За причината сигурно се сещаш. Търговеца разсъждава така: "това са машини, с които се изкарват пари и то много. Нормално е да са скъпи." И клиента ги купува, защото просто няма друг изход. Другия вариант е да отидеш примерно в Турция и да си купиш и внесеш от там машините сам. Със сигурност ще ти излязат много по-евтино.

Тема "PVC i al dograma" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: