• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
milanovs - специалист
Търса идеи за фуражомелка.За корпус мисла да палзвам стара джанта.Чул съм че има някакви с чукове,но сигорно има и други модели.Моля помогнете па ше черпа :roll:
has - напреднал
има и тип кафемелачки :lol: :lol: :lol:
pet.kan - специалист
не от джанта, а от спирачен барабан на по-голямо возило,
а ножовете - от ресор
milanovs - специалист
has написа:
има и тип кафемелачки :lol: :lol: :lol:
да може и като кафемелачка но моя елдвигател е 850 оборота,а за такъв модел ше ми трябва бързооборотен.благодаря все пак. :?
filmatoplo - майстор
Стига бе -потърси и за 100-200 лева има втора употреба форажомелки , малко постягане и си ок . :wink: пусни обява в купувам :)
milanovs - специалист
filmatoplo написа:
Стига бе -потърси и за 100-200 лева има втора употреба форажомелки , малко постягане и си ок . :wink: пусни обява в купувам :)
Прав си търса да купа втора употреба.Но нли този саит е за това да се правиме на маистори ушким.А има и една поговорка "залуду работи залуду не стои" :lol:
шоп - майстор
Аз съм си правил фуражомелка-комбинирана и чукове и ножове.
Ножовете ги взен от хедъра на комбайн за скрап, чуковете са от хиксова стомана минати на фреза. Правих я универсална и за зърно и за сено и царавичак. За целта отгоре има бункер а странично фуния за подаване на грубия фураж. И разбира се сменяеми сита. От 2 мм до 35 мм.

Ти искаш идеи, но не уточняваш за какво ще се използва.
С този мотор и с тези обороти ми се струва, че само ще се мъчиш. При мен оборотите са 2880 на 5.5 киловата.
Mitkoasd - специалист
Колега имам за продан много стабилна фуражомелка. За да не пълним форума пиш на robben@mail.bg ако имаш интерес разбира се!
milanovs - специалист
Почти е готова колеги.Права я малка с 10 чука и 2 ножа.От страни ще остава отвор ф 80 за по груб фураж.Като стане готова ще я снимам,ма требе да си купа Блутут за лаптопа,че зех 1 кабел каде ништо не става.Сигорно е некои китаиски боклук ,зехами 15 лв :?
шоп - майстор
броя на чуковете и ножовете е според мошността на мотора и желаната производителност.

Ще ми е интересно да видя фуражомелка с 10 чука.
  • 1
  • 2

Тема "Как да си направа Фуражомелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: