• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
miro_800 - специалист
Защо не пробваш да извадиш оста и да я вкараш отгоре надолу.
uho - специалист
ср яну 22, 2020 6:29 pmmiro_800 написа:
И аз си го мислих това, но не знам до колко е добро решение. Другото, което ме спира е. че на прозореца пантата е горна и трудно ще успея да напухам оста.
Но ако мислите, че е добра идея - още утре ще обърна оста на балконската врата.
miliad - майстор
чет яну 23, 2020 10:12 amuho написа:
ср яну 22, 2020 6:29 pmmiro_800 написа:
И аз си го мислих това, но не знам до колко е добро решение. Другото, което ме спира е. че на прозореца пантата е горна и трудно ще успея да напухам оста.
Но ако мислите, че е добра идея - още утре ще обърна оста на балконската врата.

:-D :-D :-D :-D
Можеш разбира се. С перфоратора пробии дупка в трегера над оста.

Сега сериозно. Сваляш горната панта, цялата е препоръ4ително, и с нея обикаляш складовете за профили и обков и търсиш аналог на тоя обков. Все от нещо е изкопиран. Гледаш да ти съвпаднат отворите на основите на касата и габаритните размери.
Ако няма -тогава гледаш пък да се разминават отворите/да можеш да хванеш на здраво място/. Може да говориш и да ти дадат шаблон за пробиване/ тва ако стане ще трябва да 4ерпиш здраво/ :-D
Ти си с едноосово отваряне- ще е достатъ4но да подмениш само горната панта
uho - специалист
чет яну 23, 2020 1:18 pmmiliad написа:
...
Можеш разбира се. С перфоратора пробии дупка в трегера над оста.
...
Перфораторът в ясен :), но ще трябва или да сваля стената на горната стая или мно-о-о-го дълго свредло.
чет яну 23, 2020 1:18 pmmiliad написа:
....
Сега сериозно. Сваляш горната панта, цялата е препоръ4ително, и с нея обикаляш складовете за профили и обков и търсиш аналог на тоя обков. Все от нещо е изкопиран. Гледаш да ти съвпаднат отворите на основите на касата и габаритните размери.
Ако няма -тогава гледаш пък да се разминават отворите/да можеш да хванеш на здраво място/. Може да говориш и да ти дадат шаблон за пробиване/ тва ако стане ще трябва да 4ерпиш здраво/ :-D
Ти си с едноосово отваряне- ще е достатъ4но да подмениш само горната панта
Това ще стане на лято, че сега ако оставя прозореца без панта ще ме изгонят....
tarlyo - специалист
Ако имаш балконска врата с 3 панти, вземи от нея средната панта (на касата) и я замени с проблемната горна на прозореца. Проблемната я слагаш за средна на балконската и набиваш оста отгоре (ако и двете се отварят в една посока). Пантите на касата са симетрични (нямат леви и десни) и имат пружинки в двата края.
Или ако прозореца ти е десен, сменяш с панта от ляв, така проблемната панта се завърта и оста ще държи в здрава пружинка.
miro_800 - специалист
Понякога не са с пружинка и топче, а с нещо като тел, която влиза в канал на оста и я държи доста здраво. Вади се много трудно понякога. При монтаж винаги набивам оста докрай, докато се изравни със статичното тяло на пантата.
Има и друго решение, но е по-крайно: набиваш оста и слагаш много малко и внимателно моментно лепило отгоре и отдолу, като внимаваш да не влезе вътре и да пречи на движението. Но после може да играе флекса ако сваляш пантата. :-D
tarlyo - специалист
Точно тази тел е пружината, за която говоря.
uho - специалист
чет яну 23, 2020 5:25 pmtarlyo написа:
Ако имаш балконска врата с 3 панти, вземи от нея средната панта (на касата) и я замени с проблемната горна на прозореца. ...
Имам, но и тя има същият проблем. На нея мисля да пробвам да обърна оста.
За сега продължавам с он-лайн проучването на този обков и ако не намеря доставчик - на лято ще го мисля.

Благодаря за съветите.
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: