• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
kozl - майстор
Не.
Ако всички "бурета" (притискащи ролки) са така на профила от страната на дръжката:
Това се получава като провисне рамката на крилото и получи форма на успоредник.
Залепи лепенка на стационарния хоризонтален профил - горе на щока (касата) там където я прихлупва профила на касата. Очертай в-у лепенката с молив или химикал плъзгайки по профила на крилото линията на допир на двата профила. Като отвариш крилото измери разликата в разстоянието от линията до края на профила в двата края на горния профил. Като извадиш от разстоянието при вертикалата на пантите, разстоянието при отсрещната вертикала ще получиш провисването.
Та значи като се възстанови правоъгълния профил на рамката, "буретата" ще се изместят с размера на провисването в обратна посока на провисването.
Здравейте, изчетох мненията по темата и ми беше наистина полезно. Искам да знам само дали , ако духа откъм пантите има смисъл да се върти нагоре/надолу?
Здравейте, някой може ли да ми каже как се регулират пъпките от прикачената снимка? В хоризонтално положение на дръжката (положение на отворен прозорец) горната пъпка е в центъра на улея, докато долната е изместена надолу и по този начин опира в насрещника и не мога да затворя прозореца. Има ли начин да се регулира долната пъпка и да застане в средата на улея при това положение на дръжката
Прикачен файл:
window.jpg
window.jpg (70.99 KиБ) Видяна 1354 пъти
?
tarlyo - специалист
За да ти опира в насрещника, значи е провиснало крилото. Дръпни го надясно от горната панта (навиваш винта).
ср фев 03, 2021 5:34 pmtarlyo написа:
За да ти опира в насрещника, значи е провиснало крилото. Дръпни го надясно от горната панта (навиваш винта).
Не е провиснало крилото. По-скоро тая "пъпка" по някаква причина се е изместила надолу. В това положение, в което е на снимката трябва да е когато прозореца е отворен нагоре и дръжката е нагоре. В момента не мога да вдигна дръжката нагоре.
kozl - майстор
Според мен това не е предвидено за регулиране. Предполагам, че има повреда в механизъма дето движи щангите с буретата. И се е изместила щангата, но по вероятност с повреда в механизъма за движение на щангите.
По принцип съм отварял само няколко пъти подобни механизми и само мога да гадая за твоя случай.
Имаме алуминиева дограма в сградата и вече няколко пъти се чупят подобни механизми, ама при нас засяда щангата в затворено положение и после зор с отварянето.
И понеже дограмата дърта и другия зор е докато намеря нова брава за подмяна.
zz_stefanov - майстор
Подвижната шина отдолу трябва да има серия от зъби по които може да се премести планката с това буренце.
Притеснява ме обаче как е загубила оригиналната си позиция, в смисъл да не е нещо счупено. Можеш да отвиеш покриващата шина, но трябва да внимаваш да не се разпилеят частите.
Това буренце мести ли се от дръжката.
Здравейте. Изчетох доста от коментарите, но не открих проблем като моя. Моят случай е следният- имам пвц врата на терасата, която е с двуосово отваряне. Проблема е че като тръгна да я отварям нормално, се откача от горния край. Не знам какъв е механизма, понеже жилището ми е ново и при огледа не го забелязах този проблем.

Прикачен файл

Screenshot_20210308_224959_com.android.gallery3d.jpg
miliad - майстор
пон мар 08, 2021 10:50 pmdimcho1989 написа:
Здравейте. Изчетох доста от коментарите, но не открих проблем като моя. Моят случай е следният- имам пвц врата на терасата, която е с двуосово отваряне. Проблема е че като тръгна да я отварям нормално, се откача от горния край. Не знам какъв е механизма, понеже жилището ми е ново и при огледа не го забелязах този проблем.
Първо се качи на едно столче и виж дали няма счупена част горе на ножицата. Ако има-се купува нова. Ако е здраво всичко, крилото се повдига от долната панта. В темата е описано как.
Здравейте,
видях, че май темата е разисквана но снимките ги няма и не мога да се ориентирам. Проблемът е следният (прилагам снимки) порозорецът е с двуосово отваряне. При нормално отваряне опираше в горния ляв ъгъл, регулирах отгоре и при нормално отваряне всичко е нормално, но когато е отворен отгоре при затваряне започна да опира някъде (не мога да се ориентирам кои детайли) в горния десен ъгъл.
Изображение

Дограмата е стара Rehau, до сега съм успявал да регулирам горе долу добре когато е имало тук таме провисване, но сега не мога да се ориентирам. Това са механизмите - стандартни, но ги прилагам за всеки случай.
Прикачен файл:
2-min.jpg
Прикачен файл:
1-min.jpg
Ще съм благодарен за съвет. Вероятно е елементарно, но в опитите си да го регулирам се притеснявам да не го забатача съвсем.

Прикачен файл

3-min.jpg
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: