• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
MASTER - специалист
Не е добре, но би трябвало да може да се вкара в пътя с регулиране.
Бих могъл да ти кажа какво да направиш, само ме интересува с какъв тип обков си - нормалния или "секюрити"

Погледни от долна страна двойноотварящото крило - в канала за обкова има ли някакъв елемент, или е празен.
road_runner - специалист
Каналът е празен,

както и да е, няма да пипам сюрмето, че да не се развали съвсем нещата, в момента, на слънце леко напекло и държи . явно при студ под нулата се свива. но при горещини от 20-30 градуса ще е съвсем ок

Видях защо двустранното отваряне ми се струва слабо захванало, ексцентрика заедно с пъпката под него не са толкова стегнати, както на другия балкон и при дърпане има едно съвсем леко завъртане, до пълно законтряне.

Та ако ми кажеш как да стегна тая пъпка, която под ексцентирка и се върти заедно с него, (на двустранното отваряне,) в смисъл да и огранича въртенето , че да законтря по-стабилно, ще съм много благодарен

А ако не може, здраве да е,
miliad - майстор
Снимай детайлно обкова на крилата за да бъдем по точни със съветите.
MASTER - специалист
Няма нужда от снимки, виждали сме обков MACO

Единственото интересно е как се срещат долния край и насрещника К.О., но за тях така или иначе няма удобен за снимка изглед.
miliad - майстор
Хода на езика на сюрмето е голям не е нормално да хваща само 1мм в касата. Може нещо да не е изпълнено както трябва, да е някаква стакмистика и от там да идва проблема. Виждал съм сюрме да заключва в дупка в касата/не бяха сложили насрещник долу/.Затова искам снимки на обкова за да се види какво има на пасивното крило, какво има на активното и какво на касата, а не да гадаем. Всеки обков прелага няколко варианта на заключване.
judasfan - помощник
Добър вечер на всички! Имам проблем с една балконска врата, която се отваря наляво. Не прилепва добре в горният десен ъгъл и от там направо вее! :x Дограмата е REHAU, обкова е SIGENIA. Моля за съвет как да я регулирам! Предварително благодаря на всички специалисти във форума, които помагат на лаици като мен! Пожелавам Ви Весела Коледа!
velsi - Почетен майстор
Щом вее това означава, че е увиснала прекалено много, което пък е сигурен признак, че при монтажа не е бил заклинен стъклопакета. Единственото, което може да се направи е да се свалят стъклодържателите и стъклопакет да се заклини. Има писано в тази тема малко по-назад. Само със реглаж няма да си решиш проблема.
judasfan - помощник
velsi написа:
Щом вее това означава, че е увиснала прекалено много, което пък е сигурен признак, че при монтажа не е бил заклинен стъклопакета. Единственото, което може да се направи е да се свалят стъклодържателите и стъклопакет да се заклини. Има писано в тази тема малко по-назад. Само със реглаж няма да си решиш проблема.
Много благодаря за бързият отговор! :) Знам как да сваля стъклопакета, но не знам как да го заклиня! Мога ли да помоля за бързи инструкции?! Благодаря.
velsi - Почетен майстор
Трябват ти две такива заклинващи подложки. Слагаш едната в долния ъгъл откъм пантите, а другата по диагонала - горе. С преместване на червените части заклинваш стъклопакета така, че да обереш луфта между него и вътрешния край на крилото. Дръжката на крилото да е в отворено положение. Внимавай пакетът да е легнал добре по гумените уплътнения преди да заклиниш, за да не се счупи като слагаш стъклодържателите.

Изображение
judasfan - помощник
velsi написа:
Трябват ти две такива заклинващи подложки. Слагаш едната в долния ъгъл откъм пантите, а другата по диагонала - горе. С преместване на червените части заклинваш стъклопакета така, че да обереш луфта между него и вътрешния край на крилото. Дръжката на крилото да е в отворено положение. Внимавай пакетът да е легнал добре по гумените уплътнения преди да заклиниш, за да не се счупи като слагаш стъклодържателите.

Изображение
Отново благодаря! Вратата е с делител по средата - тази процедура и за двата стъколпакета ли се отнася? Ако е така, кой първи трябва да се регулира - горния или долния? Тъй като съм виждал само пластмасови клинове, можеш ли да ми кажеш къде в София мога да намеря подложките от снимката?
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: