• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
andy_forresite - майстор
Обещавам да прочета темата открай докрай. Ще се радвам на помощ от който знае защото навън застудява сериозно. Профилинк, поставен преди 10 години, Масо обков. Тук четох че Масо мат нов, така че моят явно е от старите, каквото и да значи това.
От деня на монтажа до сега е така, да уточня. На два прозореца крилото откъм пантите не се притиска достатъчно към профила и се чува свистене като минават автомобили. Може да се проведе разговор м/у двама човека при затворени прозорци, само трябва да се говори мааалко по-високо. Когато натисна с ръка крилото към профила шумът намалява чувствително. Единият прозорец е с двуплоскостно отваряне, а другият с нормално. И през двата се чува еднакво добре чуруликането на птички, говор на хора които минават по улицата и т.н. Размерите на крилата са с 18 мм по-широки от отвора в профила. На този с едноплоскостното сложих трета панта. Никакъв ефект. Уплътненията изглеждат напълно свежи. И двата прозореца са с източно изложение, така че не се "пържат" дълго от безмилостното слънце през лятото.
Първо видях че са монтирали насрещниците твърде високо. Елипсата на механизма едвам закачваше. Преместих ги всички, имаше някакво подобрение, но явно причината е другаде. Слагах нивелир. Не установих дъгообразно измятане - право изглежда :?
miro_800 - специалист
Сложи някоя снимка, за да се добие представа.Крилото и то ли е право като касата, и в двата вертикала-челно и отстрани, ако мога така да се изразя.
tarlyo - специалист
Може да провериш с лист хартия, дали уплътненията лягат достатъчно плътно. Ако се вади лесно листа, не е добре. Пантите имат настройки за притискане на крилото към касата.
Здравейте. Моля за помощ.
Изображение
Изображение

Това е профила и пантите(само горе и долу). От страната на пантите духа в средата(по средата между тях тоест дограмата е леко огъната) Регулирах насрещниците от другата страна и затваря по-добре но явно не достатъчно... леко настроих към пантите така че уплътненията да лягат на по-голяма площ, но без ефект....

Няма монтиран механизъм за насрещтици от страната на пантите , а прозореца е сравнително голям...
При тези панти има ли регулировка за за по-добро притискане и как да го направя?
Другото което ми идва на акъла е да поставя 3-та панта( в средата) но дали ще има ефект и каква да си взема? Освен това дали ще може да се монтира без сваляне на крилото....
(за смяна на механизма с друг със насрещник няма да ми е по силите),
tarlyo - специалист
Може да си сложиш само притискаща панта, 1 или 2, колкото решиш. Има с и без регулиране. Мисля, че обкова ти е 13мм. Монтират се само с видии, без шаблон. Без сваляне на крилото ще е трудно, ако не се отваря поне на 150о. Външна средна панта е най-добре, ама по-трудно се монтира.
нед дек 02, 2018 12:09 pmtarlyo написа:
Може да си сложиш само притискаща панта, 1 или 2, колкото решиш. Има с и без регулиране. Мисля, че обкова ти е 13мм. Монтират се само с видии, без шаблон. Без сваляне на крилото ще е трудно, ако не се отваря поне на 150о. Външна средна панта е най-добре, ама по-трудно се монтира.
Благодаря за бързият отговор.
Къде да измеря колко милиметра ми е обкова и препоръка за притискаща панта ако може.
batkotivalio - напреднал
На мен също ми трябва притискаща панта с регулиране, но не успях никъде да намеря такава!
Ако някой знае от къде да си купим нека сподели!
miliad - майстор
нед дек 02, 2018 3:22 pmbatkotivalio написа:
На мен също ми трябва притискаща панта с регулиране, но не успях никъде да намеря такава!
Ако някой знае от къде да си купим нека сподели!
Не е нужно да гадаем от къде си.

https://www.google.bg/search?q=%D0%9F%D ... e&ie=UTF-8
batkotivalio - напреднал
Да, точно нещо такова ми трябва, което си постнал, но за съжаление за София няма...
miliad - майстор
пон дек 03, 2018 9:09 pmbatkotivalio написа:
Да, точно нещо такова ми трябва, което си постнал, но за съжаление за София няма...
:-D :) :sad: :o :shock: :?
Верно! В София няма магазини за обков!
Не съм от там, но: Бестал трейд, Коматек, Булко, Пасадор,VBH, Аксес Новело, Корал99.
Питай чичо Гошо, той знае у ващо село кое къде.
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: