• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
miro_800 - специалист
Защо не пробваш да извадиш оста и да я вкараш отгоре надолу.
uho - специалист
ср яну 22, 2020 6:29 pmmiro_800 написа:
Защо не пробваш да извадиш оста и да я вкараш отгоре надолу.
И аз си го мислих това, но не знам до колко е добро решение. Другото, което ме спира е. че на прозореца пантата е горна и трудно ще успея да напухам оста.
Но ако мислите, че е добра идея - още утре ще обърна оста на балконската врата.
miliad - майстор
чет яну 23, 2020 10:12 amuho написа:
ср яну 22, 2020 6:29 pmmiro_800 написа:
Защо не пробваш да извадиш оста и да я вкараш отгоре надолу.
И аз си го мислих това, но не знам до колко е добро решение. Другото, което ме спира е. че на прозореца пантата е горна и трудно ще успея да напухам оста.
Но ако мислите, че е добра идея - още утре ще обърна оста на балконската врата.

:-D :-D :-D :-D
Можеш разбира се. С перфоратора пробии дупка в трегера над оста.

Сега сериозно. Сваляш горната панта, цялата е препоръ4ително, и с нея обикаляш складовете за профили и обков и търсиш аналог на тоя обков. Все от нещо е изкопиран. Гледаш да ти съвпаднат отворите на основите на касата и габаритните размери.
Ако няма -тогава гледаш пък да се разминават отворите/да можеш да хванеш на здраво място/. Може да говориш и да ти дадат шаблон за пробиване/ тва ако стане ще трябва да 4ерпиш здраво/ :-D
Ти си с едноосово отваряне- ще е достатъ4но да подмениш само горната панта
uho - специалист
чет яну 23, 2020 1:18 pmmiliad написа:
...
Можеш разбира се. С перфоратора пробии дупка в трегера над оста.
...
Перфораторът в ясен :), но ще трябва или да сваля стената на горната стая или мно-о-о-го дълго свредло.
чет яну 23, 2020 1:18 pmmiliad написа:
....
Сега сериозно. Сваляш горната панта, цялата е препоръ4ително, и с нея обикаляш складовете за профили и обков и търсиш аналог на тоя обков. Все от нещо е изкопиран. Гледаш да ти съвпаднат отворите на основите на касата и габаритните размери.
Ако няма -тогава гледаш пък да се разминават отворите/да можеш да хванеш на здраво място/. Може да говориш и да ти дадат шаблон за пробиване/ тва ако стане ще трябва да 4ерпиш здраво/ :-D
Ти си с едноосово отваряне- ще е достатъ4но да подмениш само горната панта
Това ще стане на лято, че сега ако оставя прозореца без панта ще ме изгонят....
tarlyo - специалист
Ако имаш балконска врата с 3 панти, вземи от нея средната панта (на касата) и я замени с проблемната горна на прозореца. Проблемната я слагаш за средна на балконската и набиваш оста отгоре (ако и двете се отварят в една посока). Пантите на касата са симетрични (нямат леви и десни) и имат пружинки в двата края.
Или ако прозореца ти е десен, сменяш с панта от ляв, така проблемната панта се завърта и оста ще държи в здрава пружинка.
miro_800 - специалист
Понякога не са с пружинка и топче, а с нещо като тел, която влиза в канал на оста и я държи доста здраво. Вади се много трудно понякога. При монтаж винаги набивам оста докрай, докато се изравни със статичното тяло на пантата.
Има и друго решение, но е по-крайно: набиваш оста и слагаш много малко и внимателно моментно лепило отгоре и отдолу, като внимаваш да не влезе вътре и да пречи на движението. Но после може да играе флекса ако сваляш пантата. :-D
tarlyo - специалист
Точно тази тел е пружината, за която говоря.
uho - специалист
чет яну 23, 2020 5:25 pmtarlyo написа:
Ако имаш балконска врата с 3 панти, вземи от нея средната панта (на касата) и я замени с проблемната горна на прозореца. ...
Имам, но и тя има същият проблем. На нея мисля да пробвам да обърна оста.
За сега продължавам с он-лайн проучването на този обков и ако не намеря доставчик - на лято ще го мисля.

Благодаря за съветите.
kozl - майстор
Не става въпрос за регулиране а за ремонтиране и дограмата и не е PVC, а алуминиева.
Изпусна снадката на втратата:

Прикачен файл:
AL_3-1.jpg
Прикачен файл:
AL_2-1.jpg

Обаче като погледнах другата все още сдрава врата и :shock:

Прикачен файл:
AL_1-1.jpg


Болта държи на една витка от резбата САМО. Обаче всичките ми опити тоя развилия се болт да хване са неуспешни. Другият ми проблем, че че не можах да го извадя този болт и да провъртя резбата с метчик и да търся по-дълъг болт. Предполагам, че за да го извадя от това място в тази ситуация трябва да разширя отвора за стягане на болта :?
Или има друг чалъм?
EDI - майстор
Това го играх с плъзгащата врата на банята и то два пъти.Разпробивах болта, после лесно, сменях сглобката.
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: