• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
martobas - специалист
Много са тези пари за смяна на обков, още повече че обковът е едноосов. Снимай пантите и ги качи да ги видим.
Здравейте, майстори!

Във връзка с не дотам качествено извършен ремонт и необходимост от преместване на крило на ПВЦ дограма КМГ имам следните въпроси:
1. Тъй като дограмата е регулирана в крайно долно положение на пантата и се налага преместване с ок. 3-5 мм надолу, как да я разглобя преди да я преместя? Питам за последователността в премахването на уплътняващите съклопакета пластини - от вертикалните или от хоризонталните трябва да започна?
2. При условие, че старите дупки останат открити върху профила, как да ги закрия - с бял силикон или тапа?
3. При монтирането на дограмата не поставиха предпазващите капачки на отводнителните отвори под предлог, че събирали боклуци и било по-добре без тях. Дограмата се намира над централен оживен булевард във Варна - според Вас правилно ли е да бъде без тези капачки или е по-добре да са покрити тези отвори?

По-късно ще приложа снимки на обкова, който мисля че е Сигения, но не съм сигурна.

Извинявам се, ако въпросите ми Ви се сторят тъпи или неподходящи за този форум, но реших, че преместването на крило е донякъде свързано с регулиране на отварянето. Необходимостта възникна след като едното от крилата на горния ред отваряеми прозорци на дограмата се оказа прекалено близо до повърхността на тавана. При условие, че таванът е под нивел, а дограмата малко бяга - се налага преместването на едното крило, за да може да се отваря нормално и да се ползва пълноценно.
Предварително благодаря за съветите Ви! [-o<
tarlyo - специалист
1. От най-дългата. После както ти е удобно.
2. Както ти харесва. Силикона ще пожълтее.
3. Капачките са само декорация.
tarlyo написа:
1. От най-дългата. После както ти е удобно.
2. Както ти харесва. Силикона ще пожълтее.
3. Капачките са само декорация.
Благодаря за отговора! :prayer:

Това са снимките на крилото. Някои, от които завъртяни накриво :)
За да демонтирам крилото от горната панта ли трябва да го откача първо? Каква е последователността с пантите?
Мислите ли, че идеята ми за преместване на крилото с 5 мм ще успее, при условие че в момента крилото захваща по 5 мм по горния и долния ръб на основната рамка. Забравих да добавя, че прозореца е външен и с троен стъклопакет.
Прикачен файл:
P05-03-16_14.12.jpg Крилото до тавана
Прикачен файл:
P05-03-16_14.13.jpg Горна панта
Прикачен файл:
P05-03-16_14.13[1].jpg Обков
Прикачен файл:
P05-03-16_14.14.jpg Крилото
Прикачен файл:
P05-03-16_14.17.jpg Долна панта
martobas - специалист
stellabet написа:
1. Тъй като дограмата е регулирана в крайно долно положение на пантата и се налага преместване с ок. 3-5 мм надолу, как да я разглобя преди да я преместя?
stellabet написа:
Мислите ли, че идеята ми за преместване на крилото с 5 мм ще успее, при условие че в момента крилото захваща по 5 мм по горния и долния ръб на основната рамка.
[-X Стандартно крилото захапва 7-8 мм. От това следва, че някой е забравил да добави 6 мм. за лепене и крилото е станало малко на височина, за това са го преместили максимално надолу, за да захапе. Ако го преместиш с 5 мм. надолу, то отгоре ще имаш постоянен приток на свеж въздух, тоест няма да захапе и ще духа. Така че не се хаби напразно.
Капачките на отводнителните канали се слагат с цел да не духа през дупките.
mashadar - помощник
Здравейте! Имам проблем с дограмата, който не видях да е дискутиран тук. Моля да ме извините, ако е писано за него.
Та проблемът се състои в това, че като вдигна дръжката да отворя и крилото само се отваря докрай и не седи в позицията, в която искаш да го оставиш. Откъде и как точно мога да регулирам крилото, за да не става така? Прилагам снимки на пантите - https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Благодаря!
tarlyo - специалист
Дограмата не е нивелирана добре. Страната с пантите е с наклон навътре. Решението е нов монтаж. Компромис - двуосов механизъм, който не е много удобен на балконска врата.
mashadar - помощник
tarlyo написа:
Дограмата не е нивелирана добре. Страната с пантите е с наклон навътре. Решението е нов монтаж. Компромис - двуосов механизъм, който не е много удобен на балконска врата.
Проверих тази страна и е нивелирана. Каква друга може да е причината или отклонението е твърде малко и аз не мога да го видя?
ivanov_km - специалист
Здравейте, поръчах си PVC дограма с профил Трокал 88+ със троен стъклопакет с дебелина 50мм. Момчетата монтирали дограмата се справиха чудесно но след няколко дни две от крилата почнаха лекичко да провисват, което според тях в началото било съвсем в реда на нещата. Викнах техен човек и за 2 минутки отстрани проблема но след седмица две пак провиснаха само тези две крила. Пак дойде един хубостник и пак чрез пантите оправи проблема но като загледах обкова вече е напълно изчерпал възможността за реглаж при долната панта и винта с който се регулира провисването над горната панта. Всичко това ме навежда на мисълта, че още в завода нещо не са заклинили стъклопакета както трябва или при транспорта нещо са се разместили подложките. (Монтажниците не са разглобявали отваряемите крила при монтажа)! Лошото е, че стабилната монтажна група не е от града, и няма как да ги хвана да проверят стъклопакетите на тези две крила. Интересувам се с каква ширина трябва да са подложките на стъклопакета при негова дебелина 50мм. Мисля да се снабдя с подходящи подложки да викна др. майстор и ако трябва да пренапрегне пакетите в рамките но за целта искам да имам ненобходмите подложки в случай, че трябва да добавя клинове.
martobas - специалист
mashadar написа:
tarlyo написа:
Дограмата не е нивелирана добре. Страната с пантите е с наклон навътре. Решението е нов монтаж. Компромис - двуосов механизъм, който не е много удобен на балконска врата.
Проверих тази страна и е нивелирана. Каква друга може да е причината или отклонението е твърде малко и аз не мога да го видя?
Нивелация, течение в апартамента/къщата, напрежение в пантите от неправилен монтаж.... Регулирането на пантите няма да реши проблема.

п.п [-X Никакъв двуосов механизъм на балконска врата.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: