• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
martobas - специалист
Закамяване или разпъване е процес, при който чрез съответните ками/подложки и с помоща на пълнежа ПДЧ, термопанел, стъклопакет, единично стъкло, без PVC хънтър (той не подлежи на закамяване/разпъване), можеш да регулираш диагоналите на крилото.
Прикачен файл:
закамяване.jpg
А хаа, сега вече ми се изясни картината. А въпросното закамяване(разпъване) се прави само по единия диагонал (този на снимката) или по двата?? Проверява ли се с нивелир? Това не разбрах. И сглобката в горният ъгъл (изпуснатата) е вътрешна може би? Следва да се подмени или напасне, че не мога да си представя? Благодаря за търпението и отговорите, ще погледна и пантите да не са криви. =D> Страхотно, с тези насоки вече ще стане.
martobas - специалист
#-o Закамяването/разпъването е винаги по посочения начин, не се ползва нивелир, сглобката е само една.
Абе, vankovv, що не извикаш някой запознат с материята да ти свърши работата.
Ясно, пъзела се нареди. Питам подробно защото вилата е по-далечко и трябва да набавя въпросните неща(части) и направо да действам като разглобя вратите. Относно човек, който да оправи нещата : нямам добър познат, а и си е далечко, надали някой ще се навие да се вдигне от София само за тези дреболии( защото за профитата това е нищо работа). И така още веднъж Благодаря :partyman: за мненията и отговорите. Остава да действам и троша.
Поздрави, ще пиша, ако излезе нещо ново за мен, пък и какво е станало. :wink:
MASTER - специалист
Oт много време по белия свят "закамяването" е забравено.

Ползва се специално лепило, резултатът е несравним.
Моите лични впечатления от 5 години насам са че не е имало нито един случай на рекламация за провиснало крило. А крила с размери 2,30 х 1,20 или 1,60 х 1,60 с стъклопакети 6-4-6 са почти ежедневие.

Неудобството е единствено, че смяната на стъклопакет коства 10 минути повече.
На долния линк е описана технологията.

http://www.spectrumarchitectural.com/in ... lazing.php

Дали в България има вносител на подобни материали - не знам....
martobas - специалист
Не съм съгласен, MASTER. Работил съм същото в Белгия, и там се закъмява. Друго, което съм забелязал е, че при монтаж на плъзгане с повдигане (хебишиби) се подлагат специални метални регулируеми пети, които поддържат плъзгането, след което се заливат със замазката. Да, първо дограмата, после замазката. Всичко се монтира директно върхи предварително нивелиран отвор и се ползва само силикон. И винаги се ползват котви, но и там се дупчи дограмата, когато профилът позволява и всичко се хваща с анкери.
Спомням си за един реглаж на такова плъзгане в един хотел в Бг-то. Бяха подложили дървени ками, пуснали пяна и си тръгнали, после минал фаянсаджията махнал камите, наредил си плочките и сам се сети, какво става след време от тежестта.
MASTER - специалист
martobas написа:
Не съм съгласен, MASTER. Работил съм същото в Белгия, и там се закъмява. Друго, което съм забелязал е, че при монтаж на плъзгане с повдигане (хебишиби) се подлагат специални метални регулируеми пети, които поддържат плъзгането, след което се заливат със замазката. Да, първо дограмата, после замазката. Всичко се монтира директно върхи предварително нивелиран отвор и се ползва само силикон. И винаги се ползват котви, но и там се дупчи дограмата, когато профилът позволява и всичко се хваща с анкери.
Спомням си за един реглаж на такова плъзгане в един хотел в Бг-то. Бяха подложили дървени ками, пуснали пяна и си тръгнали, после минал фаянсаджията махнал камите, наредил си плочките и сам се сети, какво става след време от тежестта.

Пич, говорим за разпъване на крила, не за каси !!! И лепене на стъклопакет към крило. Ако беше видял линка, или се беше сетил за какво става дума нямаше да има нужда да пишеш.

Ти говориш за монтаж на каса в момента.

На хебешибетюрето няма физически къде да се подложат пети, подлагат се на паралелшибетюрето ;)
martobas - специалист
MASTER написа:
Пич, говорим за разпъване на крила, не за каси !!! И лепене на стъклопакет към крило. Ако беше видял линка, или се беше сетил за какво става дума нямаше да има нужда да пишеш.
На хебешибетюрето няма физически къде да се подложат пети, подлагат се на паралелшибетюрето ;)
Правя разлика м/у каса и крило. Това със плъзгането беше лека вметка просто. Ти, ако си слагал пети на паралел шибе (фолцваген), то аз съм слагал и на хебе шибе. И не знам, защо да няма физическа възможност според теб.
https://www.youtube.com/watch?v=L9z7yUFEvWk
Разликата е, че в Белгия петите ги слагахме отдолу м/у пода и профила. Петите са на принципа на хюнебеците, но в много по умален вариант. Долната по-широка и неподвижна част на петата се захващат за земята, а горната се развива, докато подпре профила. По ясно няма как да го обясня.
MASTER - специалист
Хех, разбрах какво си ползвал, това са все едно подложки, но с възможност за бързо нивелиране.
Същата работа вършат и обикновени пластмасови подложки, няма значение какво е подложено важното е да са през 30 см за HST портала, за да седи в линия долната част на касата. Това не е нищо за разпъване, просто осигурява нивелирането и поема тежеста на прозореца към пода.

Аз ползвам нещо по елементарно, но със същата функционалност - винтове като тези http://www.bti.de/shop-de/product/28503 ... -Schrauben

Ползват се за всякакви прозорци, по принцип се ползват не само за долу, а и странично. За HST специално им подлагам към пода и масивна пластмасова подложка, за по голяма площ.

А това на клипчето е друго, подов винкел би трябвало да се преведе, слага се и на балконски врати.
Аз ползвам най обикновени поцинковани ъгли с дебелина на стената 2,5 mm и размер 105/105 С пъти са и по евтини , и са по здрави от тези на клипчето.

А за фолксвагена какво се ползва ще ти снимам утре, че нещо не мога да намеря линк в момента.
Там идеята е друга - понеже релсата, по която се плъзга крилото е закрепена странично, на вътрешната стена на касата, и касата е склонна да тръгне да се усуква, тези стойки подпират отдолу вътрешния край на касата, и предотвратяват усукването.
pep - специалист
Здравейте. Как мога да демонтирам средна панта на балконска врата? Питам защото изглежда "майсторите" са сложили погрешен размер панта като сравня с другата врата и има една фуга около 1см и зимата става едно течение не е за приказване, ето така изглежда:
http://imgur.com/OIuOfm5
... успях да я разглобя донякъде но намирам начин как да измъкна втулката монтирана на вратата от основата на пантата на касата без да разкача и другите панти защото подпира и не достигат няколко милиметра за да излезе.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: