• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
tarlyo - специалист
Снимай областта на пантата отвън, при затворена врата. Снимай е един от насрещницие. Малко вероятно е, да е грешна панта, не, че не се е случвало.
Ако все пак искаш да я свалиш, откачаш цялото крило от горната и средната панта и работиш спокойно.
pep - специалист
Meрси, успях някак да я измъкна без да свалям другите панти. Купих новата панта с желания размер, ще се мъча да я слагам, но с годините мисля, че или вратата се е изметнала или касата и фугата ще си остане.
kozl - майстор
На балконска врата от PVC се беше изкривил профила от неправилно монтирана псевдо панта (работи само при притваряне, като притиска профила към касата за добро уплътняване). Виках от Пластмаркет и тия след като направиха дупки за средна панта установиха, че пантата не е за тази дограма и поправиха псевдо пантата. Профилите на крилото изправиха по лостова система със запъване и напъване.
pep - специалист
Ураа, фугата почти изчезна, вече приляга почти добре към касата :)
Изображение
Изображение

Малко ъпдейт на мнението. Въртях отгоре торкса на долната панта, и страничният, но само леко увисна крилото. На горната панта въртях шестограма, но и при него никакъв резултат (той на резба ли е или е ексцентричен, защото бая го въртях). Направи ми впечатление, че заключващият механизм между пантите не е много добре. В смисал както и да го мърдам пъпката на крилото не се удря в него. И влиза съвсем слабо в него. На пъпката на крилото има шестограм. Въртях го, но няма никаква разлика. Остава си проблема, че като заключа отворен прозореца и го затворя горе оставя голям луфт. Няма ли начин как да се регулира по Z оста ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Последна промяна от haunted на чет окт 06, 2016 10:01 pm, променено общо 1 път.
tarlyo - специалист
На самата ножица също има ексцентрик за регулиране на притискането на крилото.

Изображение

Насрещника на гърба ако не хваща, го примести.

И си извикай майстора, да си настрои механизма. Пари си давал, все пак.
Благодаря за отговора. Само тоя не го бях въртял. Ще го пробвам. Той трябва да се върти малко нали. Аз насрещника както и да го сложа пъпката не се удря в него, което е много странно. Все едно е къса и само леко влиза в него. А за майстори не ми се викат 2 пъти идваха различни и се оказаха пишмани.
MASTER - специалист
haunted написа:
Благодаря за отговора. Само тоя не го бях въртял. Ще го пробвам. Той трябва да се върти малко нали. Аз насрещника както и да го сложа пъпката не се удря в него, което е много странно. Все едно е къса и само леко влиза в него. А за майстори не ми се викат 2 пъти идваха различни и се оказаха пишмани.
Е ти си по пишман и от тях, но не спираш да бърникаш на принципа проба грешка. :-D

Извикай човек, който разбира .... Цялата работа ще е 5 минути, стига да е възможно ...

Тези де все пак са успели някак да сменят механизма, не може да са чак толко пишман, че да не успеят да го настроят след това. Може да има някаква зона на здрача в геометрията на касата и крилото, размерите на крилото, или аджамийски монтаж на целия прозорец. И по вероятно е хората да са го разбрали къде е и да са се измъкнали по терлици, за да не се налага да се опитват да решават труднорешими задачи, за които в общи линии не носят вина. Като тази с насрещника, където най вероятно касата ти е монтирана бъчвообразно.
Така се учи човек. Както писах двата вече идваха и не оправиха проблема. Според мен трети няма смисъл да ми се учи на прозореца. А преди да сменя механизма не духаше от там. Може би защото имаше 3 панти вместо 2 сега, но само предполагам. Проблемът си го реших като сложих уплътнение, но все пак се интересувам дали може да се регулира по Z оста този прозорец. Да направа горната част да се прибере . А за майстори най-лесното да викам друг и да плащам. Но нали за това е форума да си помагаме. "Направи си сам"...
MASTER - специалист
Горе от ножицата ти го показаха къде е , на долната панта, като гледам снимката има един отвор на тази част която влиза в крилото, би трябвало там да има ексцентър,който се върти с шестограмен ключ.

Насрещниците също се въртят и са на ексцентър.

Защо първо не премериш широчината на касата от вътрешната страна ?
Горе, долу и в средата и да видим дали в средата е еднаква широчината с тази в горния и долния край.
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: