• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
zz_stefanov - майстор
Уплътнителя откъм касата липсва ли?
zz_stefanov написа:
Уплътнителя откъм касата липсва ли?
Там си е , просто не го достига крилото.
p.v.x - майстор
Я опъни един конец , между двата края на касата , по линията на уплътнението , и докладвай.
zz_stefanov - майстор
То явно е криво, но ако се оберат долните ексцентрици, няма ли да се притвори.
Дано не са криви и вратата и касата в противоположни посоки.
tarlyo - специалист
Ако е гаранционна дограмата - да се смени цялото крило. С настройките на пантите няма да стане нищо.
Ако не е - така съм изправял и то крило врата. Освободи желязото вътре, нагрей с пистолет дограмата и после навий метала, докато крилото е под леко напрежение. Работи.
Изображение
zz_stefanov написа:
То явно е криво, но ако се оберат долните ексцентрици, няма ли да се притвори.
Дано не са криви и вратата и касата в противоположни посоки.
Касата е ОК - просто съм снимал на криво.
Вратата се е извила отдолу навътре, а на едната врата даже и отгоре духа.
Изложението е южно, почти постоянно я грее слънце. Възможно ли е от това да се е изкривила понеже е цветна?
Иначе дограмата е марка Сияние монтирана 2005 година в Банско по време на бума на строителството.
tarlyo написа:
Ако е гаранционна дограмата - да се смени цялото крило. С настройките на пантите няма да стане нищо.
Ако не е - така съм изправял и то крило врата. Освободи желязото вътре, нагрей с пистолет дограмата и после навий метала, докато крилото е под леко напрежение. Работи.
Изображение
Точно това ми е проблема :(
А няма ли да стане това без да се свали вратата - директно нагряване и натискане?
mitev75 - напреднал
bigbadimplosion написа:
tarlyo написа:
Ако е гаранционна дограмата - да се смени цялото крило. С настройките на пантите няма да стане нищо.
Ако не е - така съм изправял и то крило врата. Освободи желязото вътре, нагрей с пистолет дограмата и после навий метала, докато крилото е под леко напрежение. Работи.
Изображение
Точно това ми е проблема :(
А няма ли да стане това без да се свали вратата - директно нагряване и натискане?
Няма,тарльо го е описал добре,това ти е единственото спасение,разстъкляваш един сяда на вратата и втори навива винтовете наново
martobas - специалист
bigbadimplosion написа:
Касата е ОК - просто съм снимал на криво.
Вратата се е извила отдолу навътре, а на едната врата даже и отгоре духа.
Изложението е южно, почти постоянно я грее слънце. Възможно ли е от това да се е изкривила понеже е цветна?
Иначе дограмата е марка Сияние монтирана 2005 година в Банско по време на бума на строителството.
Колега, ще съм малко по-подробен.
При цветните дограми - златен дъб, орех (тъмен златен дъб), махагон, венге (тъмен дъб) и други има по-голям коефициент на разширение, спрямо бялата. Причината е в съставките на самия профил, които са различни при цветните профили. За да се избегне посукване вследствие на нагряването от слънцето или друг топлинен източник, в самите профили се правят вентилационни отвори със свредло 3 мм. на външните камери на профила. Всяка себеуважаваща се фирма за профили има каталог и инструкции за това. Преди 11 години едва ли някой е чувал за такова нещо. Другото, което е важно, в цветните профили задължително се слага по дебело желязо-минимум 1,5 мм. На моята бяла дограма съм сложил 2 мм. армировка. Дори и при белите е препоръчително да има вентилационни отвори. В твоя случай не е сигурно дали ги има тези неща.
Вариантът с нагряването на профила с горещ въздух не ми допада, заради фолиото, което има вероятност да се разлепи, или в най-лошия случай да прецакаш самия профил.
При теб, освен профила е посукано и самото желязо и вече е заело формата на профила.

По-удачен вариант е да смениш обкова. Купуваш двуосова мартина с горен и долен ъгъл + удължения (гръб). Само това! Монтираш ъглите и удълженията, след това мартината. Удълженията ги монтираш на ширините на крилото. Уширенията ще притиснат крилото на мястото на посукване. Ефектът ще е по-голям, ако се направи когато е слънчево и топло. Затваряш крилото, слънцето ще го нагрява цял ден и ще заеме формата.
themask - специалист
Привет на всички!

От известно време има проблем с една двукрила врата с обков Maco. Дясната (по-рядко отваряемата половина) врата има луфт откъм пантите, или по-точно някъде при средната панта. Оглеждах обкова, но понеже съм пълен лаик в областта, не смея да ръчкам за да не стане по-зле.
Ето няколко снимки:

вратата:
Прикачен файл:
20161214_100609.jpg
механизмът до средната панта:
Прикачен файл:
20161214_100700.jpg
Предполагам не е кой знае каква философия да се оправи, но ще се радвам някой от специалистите да удари едно рамо.
:partyman:
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: