• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
velsi - Почетен майстор
Ако продължаващ да ми пишеш в темата само за да се правиш на велик без да казваш нищо конкретно просто ще те трия.
Специално за конкретния въпрос проверих, на долната панта на "Сигения" има един вътрешен шестограм, който обаче си е монтажен за самата панта и не регулира нищо. Явно човека пита за него.
И понеже и по-горе си ме апострофирал ще ми е много любопитно да споменеш тези "секретни" регулировки, които явно само ти знаеш.
MASTER - специалист
Не трий, а провери дали няма отдолу ексцентрик на това място. :cool:

Едва ли случайно биха сложили имбус, вместо да го кернират, ако нямаше за какво
velsi - Почетен майстор
Аз съм я гледал, мога ако искаш и да ти я снимам. Виж, ако бях фаянсаджия или нещо друго може би щеше да успееш да ме убедиш.
И пак ти казвам, не твърдя, че аз знам всичко и не може да съществува друг, който да знае повече, но ако наистина има какво да кажеш и да допълниш темата, просто го направи.
MASTER - специалист
Тази панта има регулиране по 3 оси.

На ляво-дясно се регулира чрез въртене на винта, който е на долната част на щифта (това, където се вижда на снимката), да речем условно по оста Х.
На горе-долу се регулира чрез въртене на винта, който се намира в цилиндричната част на фалц пантата, да речем тази ос условно У

На вън-вътре се регулира именно чрез дискутирания по горе инбус. Условно наричаме това движение по ос Z
При въртене (съвсем малко, - 1/4 оборот) се приплъзва пластмасовата част на пантата (тази която влиза в 16 мм канал на крилото) спрямо металната.
Регулировката е на ексцентрик, като тази на заключващите елементи, а не на резба.
Dani - напреднал
Здравейте всички,
....а някой дали може да ми каже за дограмата на Шуко, как се нагласят нещата?
velsi - Почетен майстор
Абсолютно по същия начин. Разликата е, че Шуко си имат свой обков и той малко се различава от коментирания в тази тема. Принципа обаче си е същия. Възможен е и варианта профила да е Шуко, но обкова да е друга марка. Ако твоя е чере на цвят значи е Шуко.
Dani - напреднал
Даааа, въобще нямаше да се сетя че е по същия начин.... :?

Извинявай за иронията!

Пантите изглеждат по различен начин и не искам да откривам колелото.
Ако някой има картинки за това от къде се регулират, моля да ги сложи във форума.

П.С.: Обкова е черен и на него си пише Шуко.
velsi - Почетен майстор
Не разполагам със снимки на обков Шуко, за да ти покажа, но долната и горната панта се регулират наистина по съвсем същия начин. На долната се сваля едно капаче и там е винта за регулиране "нагоре-надолу".
Здравйте,
Трябжа ми една панта на ГЕУ накои да знае кои внася този обков или от каде мойе да се купи ?
velsi - Почетен майстор
Не си писал град. Каква точно панта?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: