• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
zz_stefanov написа:
О, не знам ко прайм, такива задачки си ги решавам на място, кат те чета, ще се оправиш :-D
Мдам... ще се оправя аз.... :-D
Проблема е че съм мързелив, не че не мога..... :-D

Усещам как ще въведа една иновация в ПВЦ дограмата - Верига за входна врата монтирана на ПВЦ балконска врата...

Като искам да ми е отворено лекичко - верижката и 5см отворена толкоз... :lol: :lol: :lol: :-D :-D

zz_stefanov, пак благодаря !!!
velsi - Почетен майстор
Щом още не е измазано около вратата, проблемът ти се решава лесно. Разхлаби монтажните винтове и отвесирай идеално вертикалната част, където са пантите. На практика ти трябва съвсем малко да преместиш долния или горния край в правилната посока. Можеш да постичнеш това само с набиване на подходящи дървени клинове. Пяната най-вероятно няма да ти позволи да преместиш касата, затова я премахни предварително. Най-лесно става с лист от ножовка. Когато си готов запенваш отново и чак тогава навиваш пак винтовете. Така бих го направил аз. Вариант е също да пробиеш и поставиш винтовете на ново, здраво място, а старите отвори да затвориш с тапички. Това обаче предполага да разполагаш в перфоратор и съответния размер свредло, както и винтоверт. Не мисля обаче, че в твоя случай е наложително, защото явно грешката в отвесирането е достатъчно малка. Внимавай, ако се решиш да тази интервенция, да не изкривиш профила на касата и той да стане на дъга както и да не промениш размера в другата посока - да свиеш или разтегнеш отвора на вратата. Успех!
Кики - специалист
Здравейте, имам следното питане за ПВЦ дограма Рехау: с колко милиметра рамката на дограмата трябва да застъпва крилото? или казано по друг начин светлия отвор с колко мм трябва да е по-малък от крилото?
Проблемът е следния, през май месец ми монтираха дограма (врато-прозорец) на терасата, всичко беше ОК и се затваряше нормално до тези дни когато застудя.
Вратата в долния край не се закопчава, забелязвам че ролките така да ги нарека на обкова не достигат насрещниците на касата.
Размерът на светлия отвор на касата е 57,2 а размера на крилото е 58,5 в горния и долния край и 58,1 в средата м/у разпънката и горния край.
Разгледах внимателно всичко и забелязвам че ако се опитам да регулирам от пантите за да доближа крилото към насрещниците ще избяга от уплътнението от страната на пантите т.е. няма да уплътнява. Има и още един проблем който забелязах със същото крило, долния хоризонтален профил който уплътнява към касата е крив и прави дъга навътре към стаята т.е. в средата не прилепва плътно и не уплътнява добре.
Моля за съвет! възможно ли е да искам рекламация с настояване за изработка на ново крило и какво евентуално да гледам и отстоявам като ми изпратят човек за рекламацията?
ПП- за протокола, обкова е "SI" с нормално едностранно отваряне.
radius - майстор
Има уплътнения, профила на които позволява по-малко застъпване между крило и каса. Ако ползваш такива, ще може да си изместиш вратата. Това в случай, че не направят нищо от фирмата.
Кики - специалист
Благодаря, за сега ще ги изчакам да видим какви ще ги измислят и пак ще питам. Лошото е че се ослушват и ми насрочват майстор за другата седмица и при евентуален валеж се очертава кофти ситуация. Реших да дам повече пари уж за добра дограма и в уж добра фирма я поръчах ама нейсе, това си е БГ марка.
miliad - майстор
16 мм е по-голямо крилото от светлия отвор. Така мисля, но не намерих каталог да проверя.
tarlyo - специалист
Толкова е.
Бая по-малко е това крило. Да ти правят ново. Със застудяването ще се свие още.
Кики - специалист
Значи до тук сме с 3 - 4мм под нормата а в средата на крилото дори 6мм. Потърсих на долната панта възможност за регулиране но намирам само такава по височина т.е. повдигане крилото нагоре, средната панта има възможност за регулиране в желаната посока но долната не. Ще изчакам да си пратят човек после да не кажат че съм я пипал.
Кики - специалист
чет сеп 27, 2018 7:22 pmtarlyo написа:
Толкова е.
Бая по-малко е това крило. Да ти правят ново. Със застудяването ще се свие още.
Аз така и го разбрах, цяло лято се затваряше и тези дни като застудя се показа "майсторлъка" им наяве, първо шнапера отказа да хваща а на другата сутрин и долните два насрещника, но виждам че тези насрещници са работили само на ръба по-малко от 1мм.
tarlyo - специалист
Ще дойде време да я подпираш със стол, за да не се отваря.
Долната панта има настройка, ама тази на касата. Погледни отстрани и с шестограм 4мм въртиш.
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: