• 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
pep - специалист
Здравейте, имам проблем с двойно отваряне на прозорец. Провисна и сега се отваря и в двете посоки, но не може да се затвори, механизмът е SI. Пробвах да го местя нагоре-надолу но без резултат.
Rumen89 - специалист
вт яну 23, 2007 9:24 pmvelsi написа:
Не си уточнил дали твоя прозорец има двуплоскостно отваряне или не. Подозирам, че няма, защото проблема, който описваш се получава обикновено при едноплоскостно (нормално) отваряне и при по-високи прозорци и балконски врати. Разликата е, че при двуплоскостното отваряне механизма продължава и отзад (страната на пантите) и там също има пъпка с насрещник, който прибира крилото при затваряне и уплътнява. При този вид затваряне се поставя така наречената "скрита панта", която също може да се регулира. Възможно е при тебе тя да е спестена.
Виж кое как е и уточни, за да знам какво още да те посъветвам.

Друго, което можеш да провериш е дали всички насрещници са правилно поставени, така че пъпките да закачат на тях при затваряне. Обикновено те се монтират предварително при легнало положение на прозореца, но понякога при монтажа нещата се променят и се налага преместване на някой насрещник.
Здравейте,
Имам проблем с моята дограма. Пантата която колега е качил е същата като моята. Профила между двете панти не прилепва и от там духа. Пробвах като я отпускам или събирам и пак не се получава.
kozl - майстор
вт дек 03, 2019 9:58 pmRumen89 написа:
вт яну 23, 2007 9:24 pmvelsi написа:
Не си уточнил дали твоя прозорец има двуплоскостно отваряне или не. Подозирам, че няма, защото проблема, който описваш се получава обикновено при едноплоскостно (нормално) отваряне и при по-високи прозорци и балконски врати. Разликата е, че при двуплоскостното отваряне механизма продължава и отзад (страната на пантите) и там също има пъпка с насрещник, който прибира крилото при затваряне и уплътнява. При този вид затваряне се поставя така наречената "скрита панта", която също може да се регулира. Възможно е при тебе тя да е спестена.
Виж кое как е и уточни, за да знам какво още да те посъветвам.

Друго, което можеш да провериш е дали всички насрещници са правилно поставени, така че пъпките да закачат на тях при затваряне. Обикновено те се монтират предварително при легнало положение на прозореца, но понякога при монтажа нещата се променят и се налага преместване на някой насрещник.
Здравейте,
Имам проблем с моята дограма. Пантата която колега е качил е същата като моята. Профила между двете панти не прилепва и от там духа. Пробвах като я отпускам или събирам и пак не се получава.
Залепи една хартия на неподвижния профил там където приляга крилото и очертай контура на крилото в-у неподвижната рамка.
Вероятно имаш изметнал профил на рамката. И при мен духаше м-у двете панти, но нямам двуплоскостен механизъм и ми монтираха средна псевдо панта, след като изправиха с разпъване и профила. То някъде имам и снимка на мастар до профила и кривината веднага си личи.
uho - специалист
Здравейте,
Имам следният странен проблем - прозорец с едноосово отваряне на горната панта ѝ излиза оста. Същото се случва и със средната паната на една балконска врата.
Вратата се отваря рядко и не е такава болка за умиране, но прозорецът се отваря често и тази ос трябва през 2-3 дена да начуквам обратно.
На какво може да се дължи това и има ли начин да се "излекува" в домашни условия?
tarlyo - специалист
В пантата на касата има пружинка, която задържа оста. Вероятно не действа. Смени я, не е скъпа, но трябва да знаеш марката на обкова.
Има обков, при който на оста има ексцентрик, който се завърта и я заключва в пантата, но ме съмнява да е така при теб.
Има и прости панти, при които оста е с накатка и тя я задържа в пантата. Но това са много стари панти и от много години не се ползват.
Една снимка ще помогне да разберем твоя случай.
miliad - майстор
чет яну 16, 2020 3:03 pmuho написа:
Здравейте,
Имам следният странен проблем - прозорец с едноосово отваряне на горната панта ѝ излиза оста. Същото се случва и със средната паната на една балконска врата.
Вратата се отваря рядко и не е такава болка за умиране, но прозорецът се отваря често и тази ос трябва през 2-3 дена да начуквам обратно.
На какво може да се дължи това и има ли начин да се "излекува" в домашни условия?
Декоративната ПВЦ капа4ка ще помогне. Явно ги няма в слу4ая.
Надежното решение е да видиш каква е марката на обкова, търсиш в интернет къде се продава при теб и си купуваш нови панти,съответно горна и средна/може и само основи ако имат такава разбивка на елементите/.. Не струват милиони.Сменяш само основата която е на касата/проблема е там/.
uho - специалист
чет яну 16, 2020 5:31 pmtarlyo написа:
В пантата на касата има пружинка, която задържа оста. Вероятно не действа. Смени я, не е скъпа, но трябва да знаеш марката на обкова.
Има обков, при който на оста има ексцентрик, който се завърта и я заключва в пантата, но ме съмнява да е така при теб.
Има и прости панти, при които оста е с накатка и тя я задържа в пантата. Но това са много стари панти и от много години не се ползват.
Една снимка ще помогне да разберем твоя случай.
Обковът е Elementis.
Снимки ще мога да дам утре, че сега е трудно за снимане.
Според мен е с накатка, защото като я набия и леко "щраква".
чет яну 16, 2020 6:44 pmmiliad написа:
Декоративната ПВЦ капа4ка ще помогне. Явно ги няма в слу4ая.
...
Аз по нея разбрах, че нещо не е наред. Оста я беше счупила... Та в момента няма.

Ще се опитам да намеря кой го продава и ще взема 2 панти.
Смяната им тегава ли е или махам стара и слагам новата?
tarlyo - специалист

накрая има адрес
uho - специалист
Благодаря!
Сайта нещо не се отваря, но утре ще пробвам телефоните.
uho - специалист
чет яну 16, 2020 11:14 pmuho написа:
.... но утре ще пробвам телефоните.
Да дам отчет - за съжаление тази фирма вече не съществува (става дума за българската), дори и в търговския регистър е заличена. На сайта на руската фирма няма даден представител за България...
В момента се опитвам да намеря кой продава такъв обков.
Ако не успея да намеря, колко би ми струвало смяната на целия обков на прозореца?
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: