• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
miro_800 - специалист
Тази пластмасова лопатка успешно я замества дървена кама.
Здравейте,

Имам проблем със врата двуосно отваряне.

Поблемът се състои в това, че вратата не може да се отвори напълно по хоризонтала.
Дръжката не желае да застане на 12 часа - най-много мога да я напъна до 2 часа и след това сама се връща.
Направих кратко видео, за да демонстрирам какъв проблемът:


Живея под наем - хазяина ми не е мотивиран да се справи с проблем-а, за това искам да го оправя сам.

Моля, за вашата помощ.
Поздрави!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П.П - Оказа се, че липсва важен елемент:

https://i.imgur.com/oBgH0MR.jpg

А иначе имам:

https://i.imgur.com/yPc7OAA.jpg
Здравейте,
Имам проблем с един прозорец, откъм пантите не прилепва плътно и зимата духа. Преди да почна да търся монтажници ( пък и едва ли някой ще дойде за един прозорец... ) мисля да се пробвам сам да го регулирам, ако това изобщо подлежи на реглаж. Бихте ли ме насочили кое накъде да завия? :)
Крилото има 3 панти, прилагам снимки.
Благодаря предварително.
Прикачен файл:
20201002_095638.jpg
20201002_095638.jpg (104.81 KиБ) Видяна 2499 пъти
Прикачен файл:
20201002_095632.jpg
Прикачен файл:
20201002_095643.jpg
Alpha - специалист
Здравейте, тази "пъпка" в горната част на врата (Profilink PVC противовзломна) играе наляво-надясно, и крилото не прилепва плътно в горен десен ъгъл. Пъпката и елевенте отдолу се движат заедно, т.е. не е разхлопана само цилиндричната част.

Даже на снимката си личи откъде влиза мръсотия.

Какво мога да направя в този случай?
Прикачен файл:
IMG_2657.jpg
IMG_2657.jpg (39.94 KиБ) Видяна 2470 пъти
Здравейте,
И аз имам същия проблем, който беше многократно описан досега - прозорецът не се затваря плътно откъм пантите.
Въпросът ми е откъде се регулира нагоре/надолу и откъде наляво/надясно?
Благодаря
tarlyo - специалист
Страница 1 на темата.
Alpha - специалист
А когато е от другата страна - както при мен - от страна не на пантите, а на заключването? Тези пъпки дето съм показал на снимката регулират ли се, и как?
kozl - майстор
съб окт 03, 2020 3:51 pmAlpha написа:
Здравейте, тази "пъпка" в горната част на врата (Profilink PVC противовзломна) играе наляво-надясно, и крилото не прилепва плътно в горен десен ъгъл. Пъпката и елевенте отдолу се движат заедно, т.е. не е разхлопана само цилиндричната част.
Даже на снимката си личи откъде влиза мръсотия.
Какво мога да направя в този случай?
Тази пъпка, е ролка на ексцентрик и е нармално да се върти с някакво усилие - така се регулира притягането към насрещника на рамката.
Насрещника се позиционира при първоначалния реглаж след поставяне на стъклопакетите, ако е имало такъв.
Па снимай и насрещника да видим има ли отпечатък в-у него от ролката или двете се не допират изобщо. Ако "пъпката" не е на профила с пантите , а на срещуположния може и крилото да е провиснало и за това ролка и насрещник да не контактуват нормално или изобщо.
Alpha - специалист
Благодаря, не бях обърнал внимание, че са ексцентрици. Като че ли всичко стана бързо и лесно. На тази врата.

Но на друг продорец имам сериозен шум от горната страна, от средата към външната част (към насрещниците). Там ясно се вижда как влиза черна прах. Но с ексцентриците не мога да го прилепя... Ще опитам на бутна от пантите нагоре крилото. Ако и това не стане - ще пробвам с лента уплътнение...

чет окт 22, 2020 7:13 amkozl написа:
съб окт 03, 2020 3:51 pmAlpha написа:
Здравейте, тази "пъпка" в горната част на врата (Profilink PVC противовзломна) играе наляво-надясно, и крилото не прилепва плътно в горен десен ъгъл. Пъпката и елевенте отдолу се движат заедно, т.е. не е разхлопана само цилиндричната част.
Даже на снимката си личи откъде влиза мръсотия.
Какво мога да направя в този случай?
Тази пъпка, е ролка на ексцентрик и е нармално да се върти с някакво усилие - така се регулира притягането към насрещника на рамката.
Насрещника се позиционира при първоначалния реглаж след поставяне на стъклопакетите, ако е имало такъв.
Па снимай и насрещника да видим има ли отпечатък в-у него от ролката или двете се не допират изобщо. Ако "пъпката" не е на профила с пантите , а на срещуположния може и крилото да е провиснало и за това ролка и насрещник да не контактуват нормално или изобщо.
Alpha - специалист
А нормално ли е в заключено положение пъпките-ексцентрици да стигат само до долната част на насрещника - на всичките ми врати и прозорци е така?
Обковът е SI.
Прикачен файл:
IMG_2739.jpg
IMG_2739.jpg (40.48 KиБ) Видяна 2299 пъти
Прикачен файл:
IMG_2738.jpg
IMG_2738.jpg (62.2 KиБ) Видяна 2299 пъти
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: