• 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
kozl - майстор
Болта е откачен от резбата, но понеже е под ъгъл през кръгъл отвор в профила според мен няма как да го извадя. Трябва отвора да придобие нещо като елипса, че не се сещам за наименование на такава фигура.
zz_stefanov - майстор
Вяднъж съм разглобявал такова, за да стане трябваше да разхлабя и двете сглобки в ляво и дясно и да издърпам целия горен профил.
Иначе със силови действия само от едната страна може да се откърти нещо по профила и да стане мазало. :)

Носили сме цели врати на дограмаджиите да си ги оравят в цеха.
uho - специалист
ср яну 22, 2020 6:29 pmmiro_800 написа:
Защо не пробваш да извадиш оста и да я вкараш отгоре надолу.
Малко ъпдейт от моя старана - пантите са с топче, което държи оста. Обърнах оста на балконската врата, но резултата е същият - продължава да излиза :(
Сега оглеждам другите прозорци, дали не мога да сваля някоя по-неотговорна панта и да ги сменя.

Като го направя - пак ще пиша
miro_800 - специалист
ср апр 01, 2020 9:59 amuho написа:
ср яну 22, 2020 6:29 pmmiro_800 написа:
Защо не пробваш да извадиш оста и да я вкараш отгоре надолу.
Малко ъпдейт от моя старана - пантите са с топче, което държи оста. Обърнах оста на балконската врата, но резултата е същият - продължава да излиза :(
Сега оглеждам другите прозорци, дали не мога да сваля някоя по-неотговорна панта и да ги сменя.

Като го направя - пак ще пиша
Пробвай с моментното лепило.
miro_800 - специалист
ср апр 01, 2020 7:29 amkozl написа:
Не става въпрос за регулиране а за ремонтиране и дограмата и не е PVC, а алуминиева.
Изпусна снадката на втратата:


AL_3-1.jpg


AL_2-1.jpg


Обаче като погледнах другата все още сдрава врата и :shock:


AL_1-1.jpg



Болта държи на една витка от резбата САМО. Обаче всичките ми опити тоя развилия се болт да хване са неуспешни. Другият ми проблем, че че не можах да го извадя този болт и да провъртя резбата с метчик и да търся по-дълъг болт. Предполагам, че за да го извадя от това място в тази ситуация трябва да разширя отвора за стягане на болта :?
Или има друг чалъм?
И да го извадиш, има голяма вероятност новият болт да поведе накриво.
kozl - майстор
ср апр 01, 2020 6:49 pmmiro_800 написа:
И да го извадиш, има голяма вероятност новият болт да поведе накриво.
Голяма може би за теб, щом се притесняваш :roll: . За мен такава вероятност мноо малка, щото тази вероятност е в зависимост от водача на болта :wink:
Мене са, мноо повече ме интересува каква е вероятността да извадя болта без да разширявам отвора за натягането му :?
krasi92 - майстор
Вероятноста е минимална щото не е предвидено да излиза от там.
kozl - майстор
Според мен никаква, ама за сега не мога да си намеря фрезоващата глава с такъв размер. Тя е за дърво, но надявм се да се справи с AL :?
miro_800 - специалист
Не се притеснявам, но защо да си усложнявам живота с излишни движения. Има вероятност да не прибере двата профила по начина, който си намислил, но вратата си е твоя. Според мен начина е - махане на стъклото, сваляне на хоризонталния профил, избиване на сглобките, после нови сглобки. И монтичели сложи, ако няма. Може да направиш сглобките да ловят на повече резба. После сглобяваш и готово!
kozl - майстор
Е с такива разширих отвора:


Изображение


Извадих наличния болт, прокарах резбата с метчик и завих болт с 5 мм по-дълъг. Вратата е провиснала с 3 мм м-у двата вертикални профила, но нямам ни подложки, ни такава щанга за разпъване на рамка.


Изображение
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: