• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
evil - специалист
Това лято ми си наложи доста лепене на плочки и боядисване а за всичко материала се смята на квадрат.И понеже ме мързи да смятам много ,за да не ми се налага и в бъдеще да го правя си направих една програмка за пресмятане на квадратурите.За малки ремонти няма смисъл но ако ремонта е по-голям или пък ако някой това му е професия може би ще му е от полза
http://dox.bg/files/dw?a=98de2b01e9
piron45 - майстор
Колега ,пробвах да пусна това нещо но не работи.
trolazol - специалист
Страшен е тоя калкулатор на килими....
Кой ли си смята килимите ?
Малко ше се позавие по стените...

Прикачен файл

Kilim.JPG
Kilim.JPG (98.89 KиБ) Видяна 8592 пъти
ArturDent - Почти Безобиден
Праснали са едни 10% фира (пише го най-отдолу с *). Ама това да не е плочки или ламинат?
Или очакват килима да се свие 10% след пране ?
Chefo77 - майстор
Ако дам 10 % фира на ламинат (или пази, Боже на паркет), съм пребит, обладан и изхвърлен от обекта ...
mim - специалист
ако е някакъв директен превод, от английски да речем, те нали викат carpet на всичко, килими и мокети, та за мокет не е лошо да има малко фира :-D
килима с ролетката след като сложите мебелите :-D
solo5 - майстор
Chefo77 написа:
Ако дам 10 % фира на ламинат (или пази, Боже на паркет), съм пребит, обладан и изхвърлен от обекта ...
Да не искаш да кажеш, че нямаш фира на ламината :?
Chefo77 - майстор
solo5 написа:
Chefo77 написа:
Ако дам 10 % фира на ламинат (или пази, Боже на паркет), съм пребит, обладан и изхвърлен от обекта ...
Да не искаш да кажеш, че нямаш фира на ламината :?
Не съм казал, че нямам, но се движи в границите 2-3 % (при залагани 5). 10 си е много, на диагонално редене с много и неправилни ъгли не съм давал повече от 5 ...
  • 1
  • 2

Тема "програма за пресмятане на неоходим брой плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: