Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте Господа,
Надявам се да не предизвикам само усмивки, когато изложа проблема си, защото на мен ми трябва съвет.
Днес си пуснах интернет в новия апартамент, обаче тия двама хубавци, които дупчиха стената, не са оставили мазилка в радиус от 10 см около дупката за кабела :sad: ...
И сега въпросът ми е следния: как, по дяволите, да го оправя това???
Имам тука един чувал гипс (ако едно ситно бяло нещо е гипс :? ). Предполагам, че процедурата е следната: смесва се с вода, с подходящ инструмент се поставя където трябва и се размазва докато стане горе долу-равно. После изсъхва и с това работата приключва.
Много моля, в случай, че не Ви затруднавам много, да дадете някакъв коментар на теорията ми.
А ще бъда много благодарна ако ми дадете и съвет.
Но, маля Ви, имайте предвид, че аз съм на 25 години и съм абсолютно сигурна, че съм жена, така че проявете разбиране и ми обяснявайте така, както аз бих ви обяснявала за... спиралата за мигли! :)
masteradmin - майстор
Гипса се забърква в мека пласмасова купичка (за да може да се изчисти по лесно) или в съд, които не ти е много ценен. Много хора когато разбиват гипс правят следната грешка. Слагат вода и след това слагат гипс с бъркане докато се сгъсти до гъстота на кисело млако. В следствие на което гипса стяга за 20 секунди и трябва да се изхвърли. По добрия вариант е да сгъстиш гипс до гъстотата на айрян и да го чакаш няколко минути да дръпне (без да го бъркаш докато го чакаш) така, че да стане като масло. След това за по - добро сцепление и за да не дръгне много бързо гипса пръскаш стената със вода с пулверизатор за прозорци. След това с шпакла или нещо друго го полагаш на стената. Ако пълнежа е над 1см най-добре да го пълниш на 2-3 пъти. Като последния слои се изтегля с правя дъска така че отвора които се пълне да се изравни със стената. Накрая ако има неравности може да се шлайфа леко със шкурка.
Ако нещо не ти е ясно питаи опитах се да го обясня на по достъпен език.

Тема "Замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: