Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Стената ако не е по дълга от 2 метра няма смисъл от майки , това е баня сигурно едната стена да е максимум 2 даже и толкова да няма , а стената където е с вратата задължително се бият плоскости за да станат идеялни ъглите :) Използвай мастари не по-къси от размера на стената (хоризонтален размер) варо цимента го почвай от горе на долу с хвърляне , без да нанасяш с маламашка , след като си нацапал добре стената с хубави топки дърпаш мастара и там където остават дупки , мажеш с външната страна на мистерията. Гледай да изсъхне добре мазилката , не бързай с пердашенето! Ако пердашиш хвърляй обилно вода. Дано съм ти помогнал , ако имаш въпроси ме питай.
masterval - майстор
boltik написа:
тези ламаринки...Тези нещица се използват при машинно мазане
Искам да цитирам нещо: "Скоби за мазилка. Представляват метални Т-мастари с дължина 1,50 - 2,00 м". София, 1961. Наръчник за архитектура и строителство. с. 548.
Машинното мазане тук е отскоро. А скобите - отдавна. Казват им "майки", защото не всеки ще схване, къде е сбъркал, ако му кажеш "Да ти е.. мастара" :-D
Илиян Илиев™ - майстор
dj_runner написа:
Стената ако не е по дълга от 2 метра няма смисъл от майки , това е баня сигурно едната стена да е максимум 2 даже и толкова да няма , а стената където е с вратата задължително се бият плоскости за да станат идеялни ъглите :) Използвай мастари не по-къси от размера на стената (хоризонтален размер) варо цимента го почвай от горе на долу с хвърляне , без да нанасяш с маламашка , след като си нацапал добре стената с хубави топки дърпаш мастара и там където остават дупки , мажеш с външната страна на мистерията. Гледай да изсъхне добре мазилката , не бързай с пердашенето! Ако пердашиш хвърляй обилно вода. Дано съм ти помогнал , ако имаш въпроси ме питай.


:?
Какво има колега , ако има грешка ме поправи? :)
Илиян Илиев™ - майстор
Не мога да кажа дали има грешка, защото не разбрах нищо от това което казваш.

Дали аз за 8 години в чужбина забравих българския или ти се изказа неразбрано? :?
iva6ki - специалист
dj_runner написа:
Какво има колега , ако има грешка ме поправи? :)
:-D Колега неща да се заяждам ама лично ти мазал ли си
Майки се правят винаги когато майстора прецени че няма да може да го направи добре пък макар и на 0.5м а
ако ще слага фаянс майките са повече от препоръчителни
мазането винаги се почва отдолу на горе, мастара обикновенно ако е размера на стената е малък пък и да не е се прави
по-малък 10-тина см за да може с движения от ляво,надясно и нагоре да се издърпа другото нежелая и да коментирам :?
Надявам се без лоши чуства ама.....
Илиян Илиев™ - майстор
iva6ki написа:
...мазането винаги се почва отдолу на горе...
Тука може да се поспори, но ще се въздържа щом става въпрос за вътрешна мазилка.

п.п. А иначе майките са задължителни за мазане с вароциментов разтвор. Виж машинната мазилка е друга бира, там вече е според преценката на майстора.
Всеки за себе си е майстор. Пример: някои хора пишат с дясната , а други с лявата , кой както свикне. Да колега Илиян , тъй като работим с машина , не използваме майки за баните :) А горния колега вика от долу на горе , сигурно с маламашката маже хастарната мазилка :shock:
masterval - майстор
Така, както си мерим маламашките, някой може ли да каже, къде в София има 10 милиметрови майки? Търсих, но намерих само 6 мм, за гипсова шпакловка стават, но за мазане - не...
iva6ki - специалист
За 10мм незнам ,но защо не вземеш 6мм и да си подложиш необходимите мм...

Тема "Метални майки за варова мазилка ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: