• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
съб апр 16, 2011 9:19 ammasterval написа:
Ако някой може да даде съвет, ще съм много благодарен.
Хладилникът е комби с фризер, води се Non-frost, демек незаледяващ се, или саморазмразяващ се? Нещо такова. Давах го веднъж на ремонт, взеха ми пари като за половин хладилник почти. И сега работи в следния режим - 30-40 дена работи, тоест охлажда. След това си работи, но в хладилната част не е студено, чекмеджетата не мога да преценя дали замразяват, защото го изключвам за два дена да се разтопи леда.
Писна ми вече. То най-раздрънканите Мразчета, на които не можеше да се отвори горната камерка, защото ставаше на една буца лед, си работеха.
Та въпросът ми е, какъв е принципът на това саморазмразяване. Как да го лекувам това чудо?
Здравей те. Проблема могат да бъдят няколко причини за да не се разкрежава. Къде се намираш
ESPACE - майстор
Ехоо, темата е от преди 9 години. Таралясника може вече да е претопен.
chapara - майстор
чет дек 31, 2020 5:18 pmmanoliss66 написа:

Здравей те. Къде се намираш
В мина ЛОТО :-D :-D :-D :lol:
kozl - майстор
нед апр 17, 2011 9:30 amsplitservice написа:
ESPACE написа:
В темата се написаха няколко неверни неща, няма да ги коментирам. В най общия случай принципа на работа е следния. Не претендирам за вярна терминология. Написаното е от моя собствен опит с хладилник GoldStar No-Frost с три отделения. Хладилния агент охлажда един да го наречем охладител. Вентилатора разнася студения въздух из целия хладилник и фризерната част. С течение на работата по този охладител се натрупва лед. Периодично един таймер включва интегриран в охладителя нагревател. Той разтапя леда, водата пада на дъното и оттам през един отвор се оттича в пласмасова тава под хладилника, под която има кондензатор, който загрява и изпарява тази вода. На дъното под изпарителя, където пада водата при разтапянето си от него има втори нагревател, свързан паралелно с първия. Този втория при мен беше изгорял и водата разтапяйки се и падайки на дъното пак замръзваше. Та в твоя случай или имаш запушване на дренажен отвор, или изгорял нагревател или липса на размразяване.
Или нагревател или кликсон е изгорял, а имат и часовник който включва нагревателя за няколко минути. Всичко това (освен часовника) е вътре във фризерната част - порови там и се надявам да откриеш причината. Провери и отичането на водата при размразяване. ( дали нормално изтича )
Подкрепям. Имам тема за премеждия с LG.
съб апр 16, 2011 5:08 pmmasterval написа:
Не е вграден, има по 10 см отвсякъде, че и повече, уплътненията му са читави. Вентилаторът работи.
Първоначално има няколко години работа в същата кухня, където е нормална зимна температура 15-18° С. Освен че е много шумен други кусури нямаше. В един момент реши да трупа лед...
То и като го дадох на ремонт го взех в много по-лошо външно състояние - счупени тук-там парчета пластмаса, стиропорените кори също, винтове липсват - не разбирам много от хладилна техника, но тези неща се виждат.
Ще се опитам да го тествам със свалена задна кора.
Ако някой се сеща за нещо друго...
Интересно, но не става ясно в тази тема къде се трупа лед :? В LG-то изпарителя е затворен във вентилационен бокс. Там без разглобяване няма как да видиш трупа ли или не трупа лед. И за LG-то в този бокс се достига през предната кора, а не през задната, което не отговаря на идеята на автора да разглобява задната кора :?
То и за агрегата не е писано каква марка и модел е 8-[
Автора като за последно е писал на 3.2.2014, ма мноо му длъга седмицата, та чак безкрайна :-D
Но пък е описал как в сервизите маркират пребивавали уреди :lachtot:
Така де не мое кажеш, че нищо не е барано по уредо :yawinkle:
  • 1
  • 2

Тема "Хладилник не размразява" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: