Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
torbalan - Дървен философ
смятам да правя една железобетонна греда, на която ще легне покрива на барбекюто...
гредата е с дължина около 6 метра и със сечение 25х25 см.

въпроса ми е каква арматура да сложа?

4 бр. №12 добре ли е?
baharkadirov - специалист
Имайки пред вид дължината на гредата ....4 ще са малко......А и фи-то е малко мисля....Аз на 5 метрова греда 28x28 сложих 5 броя фи 16 ....Но беше носеща......При теб предполагам, няма да носи кой знае каква тежест....Но се застраховай с 5 броя ....Да ме поправят ако греша....
bulhomes2 - майстор
И за какво му е ако не носи нещо :??

За да си сигурен е най-добре конструктор да те "светне"...
PCL82 - майстор
Освен това в гредите не се слагат само прави железа, а и фигурни. В краищата въпросните фигурни железа са в горния ред и вървят така някъде 1/4 от дължината, после слизат под ъгъл и посредата са заедно с долния ред. Така желязото носи на опън.
Илиян Илиев™ - майстор
Споменавал съм и преди, че за кофражи само съм помагал, но..........

Чак пък 6 метра, и то 25х25, маани ми па и само с 4 пръчки...........

Е, ако под тази греда има стена(демек нещо като пояс да се явява) то е предостатъчно, това което си споменал.
torbalan - Дървен философ
под гредата няма нищо...
на нея ще стои само покрива на навеса...
Dain - специалист
Имайки предвид дължината на гредата,без да е подпряна отдолу,предполагам ще бъде носеща(било) на покрива, трябва да бъде не 25/25,а 50/12,5.Желязото на тази дължина е тънко,трябва ти поне N-16,изписвам го с номер,демек рифелово,бигли 46/8см от ф-8(гладко) през 20см.Колкото ти е дълга гредата, -4см дължината на рифеловото,ако гредата е 6м,желязото ще ти е 5,96,и завито в двата краяна на 90 градуса,по 20см,и четирите.Не съм конструктор,а практик,ако нещо се съмняваш,обърни се към конструктор.Успех.

Прикачен файл

Picture 478.jpg
Лично изпълнение.
Picture 478.jpg (111.62 KиБ) Видяна 4338 пъти
ivanj - специалист
torbalan,PCL82 и Dain са прави при мен 4м греда беше 40/25 с 4N22 в краищата въпросните фигурни железа са в горния ред и вървят така някъде 1/4 от дължината, после слизат под ъгъл и посредата са заедно с долния ред. Така желязото носи на опън.
ако те интерисува дати снимам моята греда да придобиеш представа
torbalan - Дървен философ
не, няма нужда от снимки :)
ясно ми е за какво иде реч...

Тема "арматура за железобетонна греда?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: