Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
apis1964 - специалист
velsi написа:
Направо не мога да повярвам, че няма никаква информация. Това е все едно да искаш да си купиш цимент или дъски или нещо подобно и никой да не знае откъде! Май намерението ми ще си остане само мечта... :|

Ето за такива неща става въпрос:
Като гледам снимките с отделните елементи за щорите ,на първо място се сещам за шприц за пластмасовите детайли,шприцовете не са скъпи ,ама матриците са на доста солена цена,а ще ти трябват доста ,а и самото шприцване не е за всеки,ще ти трябва специалист и в тази област-или по точно казано много голяма инвестиция,създаване на цех и т.н. за да си независим от доставчици и др.,ще имаш проблеми с бюрокрацията.Въпреки всичко желая ти успех!
velsi - Почетен майстор
Чак такъв затворен кръг на производство, че да си изработвам сам детайли не мисля да организирам. Просто търся информация за доставчици на такива компоненти, от които да купувам.
dechev - специалист
За отделните компоненти незнам ,виш тука некви произвеждали машини за щори ...................... уххххххх до сега окачвах такива http://lupe.hit.bg/mashini.htm
velsi - Почетен майстор
Тези ги знам, писах им. Сега чакам информация от тях. Не знам що за машина произвеждат, ама струвала 5000 лева. Пък като гледам останалите им машини... Но ще ги видя какво ще кажат и тогава ще коментирам.
MASTER - специалист
"МАШИНАТА" за щори всъщност представлява щанца.
Тя служи за обрязване краищата на ламелките и пробиване на отворите за въженцата.
Съществуват различни варианти - от напълно ръчни до абсолютно автоматизирани - където въвеждате само броя и дължината на щорите за минута ви "изсипва" материал за десетина щори.

От там на татък опрерациите са изключително ръчни.

Най елементарната ръчна щанца може да ти я направи всеки фрезист, но производителността и е такава, че в най добрия случай можеш да обслужваш собствените си нужди, и едва ли ще имаш капацитет да захранваш дистрибуторска мрежа.
Освен това, поради наличието на много ръчен труд и алка производителност , едва ли ще успееш да направиш атрактивни цени.
Така че по добре осъгури няколко десетки хиляди евро, вземи сериозна машина и заливай пазара (който и в момента е наводнен)

За материалите - можеш да ги купуваш от някой от сериозните производители. Например "Традекс" - гр. Русе.

Но ако искаш да си наистина конкурентен, се сещаш че трябва сам да си ги внасяш директно от производителя, така че задели още няколко десетки хиляди евро - и успех.

А за машините от горния линк - след като разгледах снимките мога да те посъветвам - стой далеч от тях - опасни са за здравето :-D
velsi - Почетен майстор
Много благодаря за тази информация. Нещо подобно си представях аз. Нямам намерение да заливам пазара. По-скоро идеята ми е да си докарвам по някой лев допълнително, затова ръчния вариант напълно ме устройва. Просто търся някаква информация, за която да се закача. "Традекс" е добър вариант, защото са ми наблизо, но те пък са супер несериозни. Три месеца чаках да ми изпратят ценова оферта и накрая се отказах. Има ли други като тях, от които да мога да купувам?
Тани - модератор
Интересува ли те склад в Пловдив?
velsi - Почетен майстор
Интересува ме. След като няма по-наблизо, ако се наложи ще ида и до Пловдив.
аз предлагам машини за щори.венециански (алуминиеви), за вертикални... тел. ми е 0888 705 332 Виктор :!:

Тема "Щори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: