• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Chefo77 - майстор
Привет!
Имам идея, която можете да ми помогнете да осъществя.
Искам да си направя нещо като водоструйка, но с по-ниско налягане и по-малък дебит. Не искам да си купувам готова, защото нямам чак такава нужда. Няма да си мия колата с нея. Ще се използва за дребни неща - да си измия прозорците, да почистя стъпалата и двора и т.н.
За целта мисля да използвам наличния компресор, туба от минерална вода (или нещо по-здраво) и някаква джаджа, с която да регулирам подаването на налягане към тубата и изходящото, съответно. Както и някакви тръбички, с които да вкарам въздуха вътре и да изкарам водата.
Идеята на цялото това нещо е да не давам излишни пари за машина (водоструйка), маркуч и т.н.
А пък ако стане нещо, мисля че няма да съм единствения, който ще се възползва.
Мислех си вариант дали няма да ми върви работа и градинска пръскачка, но мисля че няма да намеря такава, която да удовлетвори изискванията ми - дебит, налягане, цена.

И благодаря предварително!

Едит: Или някаква идея как да заменя казанчето на това

http://www.zzshop.bg/index.php?l=product_detail&p=98599

с някакъв по-голям съд?
lov - майстор
Едното няма нищо общо с другото. :?
Chefo77 - майстор
lov написа:
Едното няма нищо общо с другото. :?
В смисъл? Водоструйката с тази джаджа на Райдър?
inspo - майстор
Chefo какво точно налягане ти трябва? Защото, ако е само за миене на прозорци и стъпала, то във водопроводната мрежа има достатъчно налягане за тази цел. Нали знаеш като си сложиш пръста на чешмата какво става. В този ред на мисли - трябва ти една къса тръбичка със сферичен кран на нея и подходящ щуцер. Слагаш ги на един градински маркуч стягаш със скоби да не излиза маркуча и влизаш в действие. :)

п.п. Сега се сещам вързвал съм подобно пистолетче за въздух към чешмата и вадеше прилична струйка.
http://expobulgaria.com/organization_pr ... 7&id=39711
zmiori - специалист
Ми тя съдинката на това пистолетче работи на ПОДналягане./лек вакум/. Това си е пулвелизатор.
Chefo77 - майстор
zmiori написа:
Ми тя съдинката на това пистолетче работи на ПОДналягане./лек вакум/. Това си е пулвелизатор.

След като е пулверизатор, дали няма да е с прекалено ниско налягане ... ще прави мъгла. Разгледах това "чудо" на Райдър, вътре влиза само една тръба, няма изход, което означава, че наистина работи с подналягане, т.е. струята няма да ми върши работа :( Това в магазина до нас е почти 12 лева, същото го има и в Аветисиян (без марка обаче) на цена под 5 лева. Ако ще рискувам, ще е с евтиното.
inspo, съгласен съм за чешмата и налягането и - мислих и този вариант. Само че вместо сферичен кран, мислех да използвам някакъв пистолет - със струя и т.н. Проблемът е, че трябва да купувам маркуч 20-ина метра, да го прекарвам през прозорци, врати и т.н. Исках да избегна това, но май ще ми се наложи :)
Което не ми пречи да си взема и онова евтиното, жена ми да си полива цветята поне :) :) :)
Chefo77 - майстор
Все пак си купих посоченото от първия линк, само че от Аветисиян. 4.29. Сигурно ще му намеря някакво приложение, защото за водоструене определено не става. Струята не е много слаба, но течността е много диспергирана.
Вероятно ще мога да го ползвам като грундирам стените преди боята, например :)
vata - напреднал
Kолега,вкъщи ползваме нещо подобно на това което търсиш/поне така си мисля/.Утре няма да успея ,но вдругиден ще направя снимки и обяснение !
taran - специалист
В Бриколаж продават каквото ти трябва-пистолета е с вход за вода и въздх под налягане.Италиански на GAV,някъде имах сайта на вносителите,ма пуста бъркотия...не го намирам.
Chefo77 - майстор
taran написа:
В Бриколаж продават каквото ти трябва-пистолета е с вход за вода и въздх под налягане.Италиански на GAV,някъде имах сайта на вносителите,ма пуста бъркотия...не го намирам.
Мерси за информацията, колега, предполагам имаш предвид този модел :

http://www.voinishki.com/catalog/produc ... veqewzyruj

Ще се разходя да видя малко по-добре какво представлява тази машинка.
Аз обаче поразгледах водоструйките ... и май май ще се възползвам от една 2.300 на Керхер, с водно охлаждане и т.н. Защото 8 (максимум) атмосфери не са 110 ...
А и няма да ми е излишна - все пак декинги монтираме и поддържаме, нали трябва да се чистят преди преомасляване :)
  • 1
  • 2

Тема "Нещо като водоструйка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: