• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
bulhomes2 - майстор
Чефо, попрочети из нета за водоструйките! Не знам колко е вярно, но когато аз си избирах позачетох и това което помня е че Керхер под 4-500 лв (или май модел 4.5-5, ама то май е горе-долу е същото) е на нивото на кучите марки. В крайна сметка за мен си взех една Бъдгет (или нещо такова) за 70-80 лв. Сега пак ги имаше в метро - с метални джаджи са вътре (бая тежи). Всички други от евтинджосите са с пластмасови (май за самата помпа ставаше въпрос). Мойта вече 2 години ме кара, а имаме 5 коли, бус и АТВ. ДАже наскоро си мислех да си взема още една за всеки случай.
Chefo77 - майстор
Да, това го зная - до 5-а серия Керхер-а са с пластмасови помпи. И в Технополис, и в официалното представителство ми го казаха. Няма да се хвърля на най-малкия модел, но 2 нива по-нагоре не е толкова зле :)
Този модел, за който говоря, е с водно охлаждане и по-бавно загрява.
За Бюджет-а не съм мислил, но няма много хубави отзиви за тях - много шумни, бързо каталясвали и т.н. :(
bulhomes2 - майстор
Не те навивам, че може и да съм случил (за сефте), ама тез неща за каталясването и шума не ги схващам. Шум - нали е на двора? Компресора ми ручи повече от нея. Пък и май всяка друга машина с какъвто и да е двигател. А не знам как да я разбера, че е каталясала. Като се замисля се е случвало да мием 2 коли и АТВ-то след тях последователно, ама не съм разбрал, че е каталясала. Май и преди съм го споменавал някъде, ама най-големия ми зор беше маркуча. Купешкия е само 5 метра (ама на другите има и по 3). Водоструйката ми е 70 лв, най-евтиния маркуч за удължение намерих за 120 лв (8 м) в Англия. Мъките със снадките излязоха поне още 60-80 лв...
Chefo77 - майстор
Под шум нямах предвид че е шумна по принцип, а че има някакъв странен шум нейде вътре, който звучи така, сякаш всеки момент ще се строши ...
Както и да е - радвам се, че си случил на бройка, дано още по 1000 пъти да ги измиеш всичките коли!
Просто не ми се рискува сякаш...
velsi - Почетен майстор
2.300 na Керхер не е крайно лоша машина, но много трябва да се внимава с маркучите - настъпиш ли някой в близост до машината пластмасата се пука и започва теч. Моята така се прецака (предполагам). И сега си работи, но тече яко и налягането малко падна. Пластмасата е такава, че не подлежи на ремонт. Не се лепи и не се стопява с поялника.
Chefo77 - майстор
Топъл силикон?
(онзиден си купих пистолет, не мога да му се нарадвам, само търся какво да залепя :) :) )
jekasus - майстор
самовулканизираща се каучукова лента по-голям шанс ще има.
velsi - Почетен майстор
Топлия силикон при допир със студена повърхност се втвърдява веднага и не лепи нищо. Като добавим и това, че за качественото лепене е необходима все пак някаква адхезия, а в случая такава няма... Мисля, че няма да стане. И аз като тебе навремето му се радвах, но после осъзнах, че не е чак толкова универсален.
bulhomes2 - майстор
Много смешно звучи, но си нямаш идея - оправдавам те. За снадките ходих във фирма за маркучи под високо налягане. Ще се опитам да обясня как се прави снадката. Метална тръбичка с нарези за маркуч в двата края (обяснявам го информативно). Преди да се набие маркуча се слагат метални чашки. Представи си водна чаша с дупка на дъното. Дупката е с диаметъра на металната тръбичка, а вътрешния диаметър на чашата би трябвало да бъде с външния диаметър на маркуча. Да, ама толкоз малки чашки нямаха, та подлагаха с разни други маркучи. Чашката се запресова към маркуча. Всички техни снадки работеха към 2 до 10 дена. Просто налягането ги "изплюваше". После си взех чашките и тръбичките вкъщи и си ги уплътнявах аз. Увивам ред тел, черно тиксо, пак тел, пак тиксо и т.н. докато стигна до необходимия диаметър. Нито една от моите не се е "разкапала" още. Обяснявам ти го за да си представиш налягането.
taran - специалист
Chefo77 написа:
taran написа:
В Бриколаж продават каквото ти трябва-пистолета е с вход за вода и въздх под налягане.Италиански на GAV,някъде имах сайта на вносителите,ма пуста бъркотия...не го намирам.
Мерси за информацията, колега, предполагам имаш предвид този модел :

http://www.voinishki.com/catalog/produc ... veqewzyruj

Ще се разходя да видя малко по-добре какво представлява тази машинка.
Аз обаче поразгледах водоструйките ... и май май ще се възползвам от една 2.300 на Керхер, с водно охлаждане и т.н. Защото 8 (максимум) атмосфери не са 110 ...
А и няма да ми е излишна - все пак декинги монтираме и поддържаме, нали трябва да се чистят преди преомасляване :)

Същото,вместо да откриваш топлата вода,но гледам,че идеята ти еволюира в правилна насока.Водоструйката е по-добро решение.
  • 1
  • 2

Тема "Нещо като водоструйка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: